Gorąca godzina: 28 lutego 2011 od 13:00 do 14:00, "Czy jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z nowotw

13 lat temu
Wiedza na temat nowotworów jest co raz większa jednak nadal nie mamy 100% gwarancji zapobiegnięcia chorobie oraz później, gdy już zachorujemy, pewności, że chorobę uda nam się skutecznie zwalczyć. Statystyki pokazują, że z roku na rok wyleczalność rośnie. Rośnie także wiedza lekarzy i pacjentów na temat czynników, które decydują o powodzeniu kuracji. Zapraszamy 28 lutego w poniedziałek na godzinę 13:00 do dyskusji i zadawania pytań na ten temat. Naszym ekspertem będzie onkolog, specjalista zdrowia publicznego dr Dariusz Godlewski.
76 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    Jestem po operacji.W badaniach wycinków stwierdzono - Adenocarcinome prostatę G2, Glaeson 3+3, utkanie raka obecne w płacie lewym, cieśni oraz w dolnej płaszczyźnie odcięcia gruczołu. Rak pozostał. Nie trzymam moczu. Po trzech miesiącach poszedłem do onkologa. Po operacji miałem PSA 0,0003 w dniu 22-02-2011 mam PSA 0,012. Onkolog postanowił czekać i obserwować. Ani chemii ani radioterapii. Nie wiem, co robić. Na komisjach lekarskich lekarze stwierdzają że jestem zdrowy. Odmawiaja mi renty i znacznej grupy niepełnosprawności. Jestem zmęczny i osłabiony. Bolą mnie kręgosłóp i kości miednicy prawej. Mam cukrzycę II stopnia i niewydolność nerki prawej w zaniku z torbielami. Sam nie wiem czy jestem chory czy zdrowy tak jak twierdzą na komisji?
  • Witam Pana Doktorze.Ponawiam pytanie.Czy rozpoznanie histopatologiczne andenocarcinoma endometrioideale jest całkowicie wyleczalna,czy są możliwe przerzuty,czy badanie ginekologiczne co 3 miesiące gwarantuje całkowitą pewność,że jest wszystko w porządku.Czy przy tego typu schorzeniu mogę stosować diety odchudzające (bo spotykam się z różnymi opiniami) ze względu na dużą nadwagę i zakrzepicę podudzi(pooperacyjną)babunia1938
  • 13 lat temu

    Użytkownik @magdalena7791 napisał:
    Zastanawia mnie dlaczego onkolodzy są negatywnie nastawieni do alternatywnych metod leczenia nowotworów?



    alternatywne metody leczenia bardzo często oparte są o stosowanie środków co do których nie ma pewności, że ich oddziaływanie na organizm jest pozytywne, środki takie nie były badane pod kątem działań ubocznych na dużych grupach pacjentów, dlatego ich stosowanie niesie ze sobą duże ryzyko że nie zatrzymają rozwoju choroby nowotworowej a czasami mogą zaszkodzić
  • 13 lat temu

    Użytkownik @dgod napisał:
    Użytkownik @ewa55 napisał:Do pana dr. pytanie; Dlaczego lekarze p.o nie dają skierowań na typu USG j.b cały rok chodziłam i prosiłm o pomoc bo nie miałam apetytu i chudłam. Usłyszałam takie choroby leczy psychiatra. Guza na nerce wielkoci pięści na wychudonym brzuchu wymacałam sama. Czytakie badanie nie moze byc refundoane raz na jakiś czas zeby nie musiał człowiek żebrać. Ewa 55Lekarz każdej specjaności powinien starać się wyjaśnić z jakiego powodu występują dolegliwości na które skarży się pacjent. W przypadku bólów brzucha USG jest jednym z badań ,które może pomóc wyjaśnić dolegliwość


  • 13 lat temu

    Użytkownik @aniusia112 napisał:
    ja chce zyc a tak bardzo zle sie czuje pomocy;((((((((((((((((


    Anusia! Tu też Anusia.Nie jestem lekarzem,ale jeżeli chciałabyś porozmawiać na ten temat to chętnie dam namiary na siebie:) Mam sporo internetowych znajomych chorych na raka i wierz mi ,że to bardzo pomaga.Miesiąc czekania na wyniki czy to przerzut do płuc troszkę stresów kosztował! A właśnie ci dzielni ludzie bardzo pomagają w takich chwilach .:))))
  • Skoro wiadomo, że coś szkodzi zdrowiu, to dlaczego nie jest prawem zakazane?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @rydzej napisał:
    Jestem po operacji.W badaniach wycinków stwierdzono - Adenocarcinome prostatę G2, Glaeson 3+3, utkanie raka obecne w płacie lewym, cieśni oraz w dolnej płaszczyźnie odcięcia gruczołu. Rak pozostał. Nie trzymam moczu. Po trzech miesiącach poszedłem do onkologa. Po operacji miałem PSA 0,0003 w dniu 22-02-2011 mam PSA 0,012. Onkolog postanowił czekać i obserwować. Ani chemii ani radioterapii. Nie wiem, co robić. Na komisjach lekarskich lekarze stwierdzają że jestem zdrowy. Odmawiaja mi renty i znacznej grupy niepełnosprawności. Jestem zmęczny i osłabiony. Bolą mnie kręgosłóp i kości miednicy prawej. Mam cukrzycę II stopnia i niewydolność nerki prawej w zaniku z torbielami. Sam nie wiem czy jestem chory czy zdrowy tak jak twierdzą na komisji?



    Napewno wyjaśnieniu powinny podlegać występujące u Pana bóle kostne ,wynik badania PSA wskazuję ,że choroba się nie rozwija
  • Witam, Panie Doktorze,
    śledzę pytania i odpowiedzi na dzisiejszym forum i ,zastanawiam się dlaczego, mimo postępów wiedzy nie ma szczepionki na raka i czy jest szansa na jej powstanie?
  • 13 lat temu
    Wszystkim, a szczególnie anusi112 polecam książki Carla Simontona i Akademię Walki z Rakiem (jego program autorski).
  • 13 lat temu

    Użytkownik @kingazalewska napisał:
    Skoro wiadomo, że coś szkodzi zdrowiu, to dlaczego nie jest prawem zakazane?



    To bardzo trudne pytanie. Nauka stara się identyfikować te substancje bądź czynniki, które negatywnie oddziaływują na nasz organizm, pozostaje jednak osobną kwestią co z tą wiedzą robmy, posłużę się przykładem papierosów, wszyscy wiemy ,że szkodzą a wiele osób pali. Moim zdaniem powinni oni ponosić koszty swojego postępowania


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat