Gorąca godzina: 28 lutego 2011 od 13:00 do 14:00, "Czy jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z nowotw

13 lat temu
Wiedza na temat nowotworów jest co raz większa jednak nadal nie mamy 100% gwarancji zapobiegnięcia chorobie oraz później, gdy już zachorujemy, pewności, że chorobę uda nam się skutecznie zwalczyć. Statystyki pokazują, że z roku na rok wyleczalność rośnie. Rośnie także wiedza lekarzy i pacjentów na temat czynników, które decydują o powodzeniu kuracji. Zapraszamy 28 lutego w poniedziałek na godzinę 13:00 do dyskusji i zadawania pytań na ten temat. Naszym ekspertem będzie onkolog, specjalista zdrowia publicznego dr Dariusz Godlewski.
76 odpowiedzi:
  • Czy pleśń może powodować powstawanie nowotworów? Niektórzy dietetycy zalecają spożywanie np. serów pleśniowych..
  • 13 lat temu
    mam pytanie jak długo stosuje się chemioterapię?
    od lipca 2010 otrzymałam 10 cykli po 2 tygodnie, przy czym 6 cykli to była oksaliplatyna /kroplówka/ i 2 tyg xeloda i 4 cykle monoterapia xelodą, lekarka prowadząca /w klinice/ powiedziała że nie radzi mi przerywać chemioterapii, ponieważ nie jest możliwy powrót po przerwie do tej samej chemii
    a ja chciałabym "odpocząć" od chemii, chociaż wyniki krwi są prawidłowe
  • 13 lat temu
    chodzi o spożywanie cukru
  • 13 lat temu

    Użytkownik @aniusia112 napisał:
    moje tsh 2,37 kochany profesorze ja chce zyc a tak bardzo zle sie czuje;((((((((((płacze;(



    musi Pani zgłosić się do placówki która Panią leczyła albo do innej poradnii endokrynologicznej. Tego typu sytuacje jak u Pani zdarzają się ale medycyna sobie z tym radzi
  • witam serdecznie. Od 2007 roku leczę się z Ziarnicy złośliwej . Jestem po wszelkich możliwych chemioterapiach, dwóch przeszczepach autologicznych , w badaniu Pet nadal powiększony suv nawet do 8. nic poza tym. czuję się dobrze, objawów chorobowych brak a pet "świeci" jak żarówka. obecnie podano mi Gemzar.
    o ile się nie myle a wiedza moja na ten temat pewna jest kończą się drogi ratunkowe wyleczenia z tego podobno(!!!!!!)najlepiej wyleczalnego nowotworu.????Anka 25lat
  • ja nic nie spie bardzo dlugo stosowalam nasenniki i nic prosze o pomoc bo bardzo zalezy mi na zyciu z corka;((((((((((((((
  • 13 lat temu
    W styczniu minął rok od diagnozy i mastektomii prawej piersi. Rak hormonozależny, biorę tamoksifen. Idąc do lekarza oczekiwałam, że otrzymam skierowania na różne badania między innymi, prześwietlenie płuc, USG jamy brzusznej, macicy z jajnikami. Otrzymałam tylko skierowanie na mammografię z komentarzem, że obecnie są takie zalecenia unijne. Nadmieniam, że mam bóle kości, może od leku, ale nie mam pewności. Co to za leczenie, jeżeli standardowo robi się amputację, chemia itp. A gdzie kontrola? Pacjent jest zostawiony sam sobie, ewentualnie można badania zrobić prywatnie. czy w ten sposób można w porę skutecznie zwalczyć nowotwora? Pozdrawiam Ania
  • 13 lat temu

    Użytkownik @filip napisał:
    Jak jest Pana ocena diety zgodnej z grupą krwi? Może pomóc?



    jestem co do tego typu diet sceptyczny ,dieta powinna być zrównoważona ,zawierać w sobie wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale nie powinna dostarczać nam nadmiaru kalorii bo właśnie ten nadmiar kalorii powoduje problemy
  • 13 lat temu
    Witam, rok temu walczyłam z rakiem piersi, mały guzek.Przeszłam cykle chemii i radioterapii.Operacja (zachowałam pierś), ale mam wycięte doszczętnie węzły chłonne pachowe w lewej ręce.Czy mam cały czas ćwiczyć? pierś mi puchnie i nie wiem, czy mam tę rękę oszczędzać?Jestem kobieta bardzo aktywną , lubię słodycze, bo one mi słodzą życie, wiem.. wiem.. to bardzo źle...ale mogę choć ciut ciut?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @myszka napisał:
    Czy po radio i chemioterapii, (rak szyjki macicy-wszystko usunięto operacyjnie) są konieczne lub wskazane dodatkowe badania i jakie.



    Zakres badań kontrolnych i częstotliwość ich wykonywania uzależnione są od wskazań lekarza leczącego


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat