Gorąca godzina: 28 lutego 2011 od 13:00 do 14:00, "Czy jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z nowotw

13 lat temu
Wiedza na temat nowotworów jest co raz większa jednak nadal nie mamy 100% gwarancji zapobiegnięcia chorobie oraz później, gdy już zachorujemy, pewności, że chorobę uda nam się skutecznie zwalczyć. Statystyki pokazują, że z roku na rok wyleczalność rośnie. Rośnie także wiedza lekarzy i pacjentów na temat czynników, które decydują o powodzeniu kuracji. Zapraszamy 28 lutego w poniedziałek na godzinę 13:00 do dyskusji i zadawania pytań na ten temat. Naszym ekspertem będzie onkolog, specjalista zdrowia publicznego dr Dariusz Godlewski.
76 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    czy w przypadku chorób nowotworowych jest możliwe leczenie za granicą, czy odbywa się to na wniosek lekarza prowadzącego? czy jest to możliwe tylko z inicjatywy pacjenta? i jak wygląda finansowanie leczenia
  • 13 lat temu

    Użytkownik @mada napisał:
    Witam, Panie Doktorze,śledzę pytania i odpowiedzi na dzisiejszym forum i ,zastanawiam się dlaczego, mimo postępów wiedzy nie ma szczepionki na raka i czy jest szansa na jej powstanie?



    Prace nad szczepionkami ,które chroniły by ludzi przed zachorowaniem na różne nowotwory cały czas trwają, myślę że jest to kwestia czasu kiedy będziemy mogli stosować
  • anucha54 ja nic nie spie i bardzo zle sie czuje ;(((( 9881160 gg napisz pomocy
  • 13 lat temu

    Użytkownik @filip napisał:
    Wszystkim, a szczególnie anusi112 polecam książki Carla Simontona i Akademię Walki z Rakiem (jego program autorski).



    W tej książce jest promowana jedna z metod postępowania psychologicznego w przypadku choroby nowotworowej, ale nie jest to metoda uniwersalna, nie można jej stosować u wszystkich, ma swoje zalety i wady, zwolenników i przeciwników
  • 13 lat temu

    Użytkownik @viki2010 napisał:
    czy w przypadku chorób nowotworowych jest możliwe leczenie za granicą, czy odbywa się to na wniosek lekarza prowadzącego? czy jest to możliwe tylko z inicjatywy pacjenta? i jak wygląda finansowanie leczenia



    W przypadku chorób nowotworowych tak jak w przypadku wielu innych chorób istnieje możliwość lecznia za granicą, musi to być wspólna inicjatywa chorego i lekarza leczącego
  • Witam. Od roku jestem chora na nowotwór płuc. Jestem po serii chemioterapii (6 serii od maja do października 2010r. ) Obecnie miałam dwie radioterapie. Nadmienię, że choroba sie zaleczyła. Mój problem to drętwiejące nogi i ręce, przechodzące w silne bóle. Czy jest na to jakaś rada?
  • 13 lat temu
    Panie doktorze? Mój mąż ma sporo guzków na całym ciele i to różnej wielkości nie wiemy co z tym robić bo lekarz pierwszego kontaktu na to nie zareagował.Czy tylko zostaje nam wizyta u onkologa?
  • Do: aniusia 112
    choroba nowotworowa nie wyklucza innych dolegliwości. Bezsenność można i warto leczyć. Właściwym specjalistą jest psychiatra (nie potrzeba skierowania) lub psychoterapia.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @babunia1938 napisał:
    Witam Pana Doktorze.Ponawiam pytanie.Czy rozpoznanie histopatologiczne andenocarcinoma endometrioideale jest całkowicie wyleczalna,czy są możliwe przerzuty,czy badanie ginekologiczne co 3 miesiące gwarantuje całkowitą pewność,że jest wszystko w porządku.Czy przy tego typu schorzeniu mogę stosować diety odchudzające (bo spotykam się z różnymi opiniami) ze względu na dużą nadwagę i zakrzepicę podudzi(pooperacyjną)babunia1938



    Już odpowiedziałem na Pani pytanie trochę wcześniej
  • 13 lat temu

    Użytkownik @dgod napisał:
    Użytkownik @filip napisał:Wszystkim, a szczególnie anusi112 polecam książki Carla Simontona i Akademię Walki z Rakiem (jego program autorski).W tej książce jest promowana jedna z metod postępowania psychologicznego w przypadku choroby nowotworowej, ale nie jest to metoda uniwersalna, nie można jej stosować u wszystkich, ma swoje zalety i wady, zwolenników i przeciwników


    Można wiedzieć u kogo nie można stosować zdrowego myślenia, relaksacji, wizualizacji, rozstania się ze szkodliwymi przekonaniami, wiary, że rak to nie wyrok... itd.?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat