Gorąca godzina: 28 lutego 2011 od 13:00 do 14:00, "Czy jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z nowotw

13 lat temu
Wiedza na temat nowotworów jest co raz większa jednak nadal nie mamy 100% gwarancji zapobiegnięcia chorobie oraz później, gdy już zachorujemy, pewności, że chorobę uda nam się skutecznie zwalczyć. Statystyki pokazują, że z roku na rok wyleczalność rośnie. Rośnie także wiedza lekarzy i pacjentów na temat czynników, które decydują o powodzeniu kuracji. Zapraszamy 28 lutego w poniedziałek na godzinę 13:00 do dyskusji i zadawania pytań na ten temat. Naszym ekspertem będzie onkolog, specjalista zdrowia publicznego dr Dariusz Godlewski.
76 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @tyran napisał:
    ponawiam zapytanie w sprawie cukru-czy cukier powoduje rozrost komórek nowotworowych?



    nie. Nie powoduje
  • 13 lat temu
    mój syn jest po 15 operacjach teraz wycieli mu oko i pół szczęki po badaniu pet głowa jest czysta lecz przeżuty są do kości gdzie leczone są mięsaki.
    szukamy kliniki za granicą które mają większe dostępy do nowych leków. proszę o pomoc
  • witam serdecznie. Od 2007 roku leczę się z Ziarnicy złośliwej . Jestem po wszelkich możliwych chemioterapiach, dwóch przeszczepach autologicznych , w badaniu Pet nadal powiększony suv nawet do 8. nic poza tym. czuję się dobrze, objawów chorobowych brak a pet "świeci" jak żarówka. obecnie podano mi Gemzar.
    o ile się nie myle a wiedza moja na ten temat pewna jest kończą się drogi ratunkowe wyleczenia z tego podobno(!!!!!!)najlepiej wyleczalnego nowotworu.????Anka 25lat
  • 13 lat temu

    Użytkownik @annaczarnek napisał:
    witam serdecznie. Od 2007 roku leczę się z Ziarnicy złośliwej . Jestem po wszelkich możliwych chemioterapiach, dwóch przeszczepach autologicznych , w badaniu Pet nadal powiększony suv nawet do 8. nic poza tym. czuję się dobrze, objawów chorobowych brak a pet "świeci" jak żarówka. obecnie podano mi Gemzar. o ile się nie myle a wiedza moja na ten temat pewna jest kończą się drogi ratunkowe wyleczenia z tego podobno(!!!!!!)najlepiej wyleczalnego nowotworu.????Anka 25lat



    To że takie są wyniki badania pet nie musi świadczyć o tym że choroba się rozwija ,proszę prześledzić gorącą godzine z poprzedniego miesiąca na temat PET
  • ja chce zyc a tak bardzo zle sie czuje pomocy;((((((((((((((((
  • 13 lat temu

    Użytkownik @kingazalewska napisał:
    Czy pleśń może powodować powstawanie nowotworów? Niektórzy dietetycy zalecają spożywanie np. serów pleśniowych..



    Są różne rodzje pleśni,które zawierają w sobie różne związki chemiczne, pleśń dzięki której powstają sery nie niesie ze sobą ryzyka zachorowania dla osoby spożywającej, gorzej jest z pleśnią ,która powstaje w związku z psuciem się produktów, ta jest niebezpieczna dla naszego zdrowia
  • 13 lat temu

    Użytkownik @viki2010 napisał:
    mam pytanie jak długo stosuje się chemioterapię?od lipca 2010 otrzymałam 10 cykli po 2 tygodnie, przy czym 6 cykli to była oksaliplatyna /kroplówka/ i 2 tyg xeloda i 4 cykle monoterapia xelodą, lekarka prowadząca /w klinice/ powiedziała że nie radzi mi przerywać chemioterapii, ponieważ nie jest możliwy powrót po przerwie do tej samej chemiia ja chciałabym "odpocząć" od chemii, chociaż wyniki krwi są prawidłowe



    W Pani sytuacji radziłbym stosować się do zaleceń lekarza leczącego
  • 13 lat temu
    Do pana dr. pytanie; Dlaczego lekarze p.o nie dają skierowań na typu USG j.b cały rok chodziłam i prosiłm o pomoc bo nie miałam apetytu i chudłam. Usłyszałam takie choroby leczy psychiatra. Guza na nerce wielkoci pięści na wychudonym brzuchu wymacałam sama. Czytakie badanie nie moze byc refundoane raz na jakiś czas zeby nie musiał człowiek żebrać. Ewa 55
  • 13 lat temu
    Witam ! Jestem po radio i chemioterapii(rak szyjki- bez operacji,- IIIA i IIIb G3) minęło trzy lata od leczenia i po rtg płuc okazało się ,że 0,5milimetra jest jakiś cień w prawym płucu:( dwa tygodnie czekania na TK,potem następne dwa na wynik i...nic nie ma niepokojącego :) radość wielka,wić co to może być?A jest "to" wyrażnie widoczne na zdjęciach!!!
  • Będzie mi szalenie miło jeśli Pan dr odpowie na moje pytanie. pozdrawiam annaczarnek


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat