Gorąca godzina: 28 lutego 2011 od 13:00 do 14:00, "Czy jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z nowotw

13 lat temu
Wiedza na temat nowotworów jest co raz większa jednak nadal nie mamy 100% gwarancji zapobiegnięcia chorobie oraz później, gdy już zachorujemy, pewności, że chorobę uda nam się skutecznie zwalczyć. Statystyki pokazują, że z roku na rok wyleczalność rośnie. Rośnie także wiedza lekarzy i pacjentów na temat czynników, które decydują o powodzeniu kuracji. Zapraszamy 28 lutego w poniedziałek na godzinę 13:00 do dyskusji i zadawania pytań na ten temat. Naszym ekspertem będzie onkolog, specjalista zdrowia publicznego dr Dariusz Godlewski.
76 odpowiedzi:
  • Stwierdzono u mnie chłoniaka grudkowgo nieziarniczego, jestem w czasie chemioterapii , mam dwa cykle za sobą. Czy ktoś ma podobnie ? Niech się odezwie.
  • 13 lat temu
    Czy tzw. suplementacja w postaci gotowych preparatów suplementów dietetycznych (celowo nie podaję firmy - pytam ogólnie) może pomóc w walce z chorobą nowotworową?
  • 13 lat temu
    Witam. Jestem cztery lata po mastektomi na początku był Tamoxifen potem tylko Zoladex przez dwa lata teraz dodatkowo NolvadeX. Po tygodniu brania mam grubą i bolesną szyję trudności w połykaniu. Czy to skutki Nolvadexu czy zwykła infekcja? Onkolog czy lekarz rodzinny? Pozdrawiam
  • 13 lat temu

    Użytkownik @kingazalewska napisał:
    Witam! Czy produkty wędzone - tak smaczne i powszechne w naszej diecie - są zdrowe?



    niestety nie ,powstające w trakcie procesu wędzenia związki chemiczne jak np nitrozaminy to substancje rakotwórcze
  • 13 lat temu
    Jak jest Pana ocena diety zgodnej z grupą krwi? Może pomóc?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @tyran napisał:
    czy prawdą jest że cukier powoduję rozrost komórek nowotworowych?



    wzrost poziomu cukru nie jest czynnikiem ryzyka w przypadku rozwoju choroby nowotworowej
  • 13 lat temu
    Czy po radio i chemioterapii, (rak szyjki macicy-wszystko usunięto operacyjnie) są konieczne lub wskazane dodatkowe badania i jakie.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @dgod napisał:
    Użytkownik @wienia2 napisał:witam .jak to jest możliwe aby z włókniaka powstał mięsakJest to kwestia oceny preparatów histopatologicznych pod mikroskopem być może pierwotnie był pobrany fragment który zawierał tylko elementy włókniste


  • 13 lat temu
    ponawiam zapytanie w sprawie cukru-czy cukier powoduje rozrost komórek nowotworowych?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @zosia napisał:
    Witam Mam chłoniaka grudkowatego w tej chwili jest zaleczony,czy można coś zrobić, aby on do mnie nie wrócił.



    Pozostaje mieć nadzieję ,że leczenie byłos kuteczne i stosować się do zaleceń lekarza leczącego ,przestrzegać terminów badań kontrolnych i prowadzić racjonalny tryb życia


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat