Gorąca godzina: 14 maja 2010 od 19:00 do 20:00, rehabilitacja, nasi goście: dr Magdalena Górska-Doś

13 lat temu
Zaproszeni na dzisiejszą gorącą godzinę goście są rehabilitantami. Pani dr Magdalena Górska-Doś, fizjoterapeutka (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 12 lat, szczególnie z kobietami leczonymi z powodu raka piersi. Pan dr Janusz Doś - specjalista fizjoterapii (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji "Limfo-Reh", Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 14 lat, specjalizuje się w leczeniu pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy przeglądający forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Sobota, 15 maja - psychologia Niedziela, 16 maja - profilaktyka
44 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @alime napisał:
    Witam, moja mama w lutym tego roku miała operację oszczędzającą piersi. Obecnie jest w trakcie radioterapii, chemii nie miała zleconej. Czuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych skutków ubocznych. Rekę po stronie operowanej ma zupełnie sprawną. Ja jestem na urlopie macierzyńskim, który zaraz mi się kończy, a moją córeczką chce się opiekowac mama. Ja jednak obawiam się czy dźwiganie dziecka w jakiś sposób Jej nie zaszkodzi. Czy jeśli czuje się ona na siłach i bardzo tego chce, czy może opiekować się moją córeczką? Wiem, że bardzo potrzebuje tego psychicznie i nie chciałabym Jej tego odbierać jeśli nie ma takiej konieczności.


    Oczywiście, że może się opiekować z zachowaniem ostrożności przy noszeniu dziecka. Życzymy Pani Mamie radości z opieki nad wnuczką!!
  • Chciałam podziękować za odpowiedz i czas poświęcony na odpowiedzi.Pozdrawiam
  • 13 lat temu
    Witam serdecznie i proszę o odpowiedż na moje pytanie.
    6 stycznia 2010 mialam operację na raka trzonu macicy. Wycięto mi wszystko lącznie z węzlami chlonnymi 8 biodrowych i zaslonowych prawych i 7 biodrowych i zaslonowych lewych. W węzlach nie stwierdzono przerzutu raka. Teraz bolą mnie uda na zewnątrz i wewnątrz, nie mogę dlugo chodzić bo bolą mnie biodra, trochę puchną mi nogi. Czy to jest normalny stan, czy to przejdzie czy już taj zostanie?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @majka napisał:
    Witam serdecznie i proszę o odpowiedż na moje pytanie.
    6 stycznia 2010 mialam operację na raka trzonu macicy. Wycięto mi wszystko lącznie z węzlami chlonnymi 8 biodrowych i zaslonowych prawych i 7 biodrowych i zaslonowych lewych. W węzlach nie stwierdzono przerzutu raka. Teraz bolą mnie uda na zewnątrz i wewnątrz, nie mogę dlugo chodzić bo bolą mnie biodra, trochę puchną mi nogi. Czy to jest normalny stan, czy to przejdzie czy już taj zostanie?


    Często po leczeniu chirurgicznym dochodzi do zaburzeń naczyniowych.Warto to zróżnicować dokonać oceny ukladu żylnego oraz limfatycznego,


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat