Gorąca godzina: 14 maja 2010 od 19:00 do 20:00, rehabilitacja, nasi goście: dr Magdalena Górska-Doś

13 lat temu
Zaproszeni na dzisiejszą gorącą godzinę goście są rehabilitantami. Pani dr Magdalena Górska-Doś, fizjoterapeutka (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 12 lat, szczególnie z kobietami leczonymi z powodu raka piersi. Pan dr Janusz Doś - specjalista fizjoterapii (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji "Limfo-Reh", Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 14 lat, specjalizuje się w leczeniu pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy przeglądający forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Sobota, 15 maja - psychologia Niedziela, 16 maja - profilaktyka
44 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Magda S napisał:
    Po radioterapii z powodu raka piersi utrzymuje mi się przykurcz ręki po stronie operowanej. Czy można coś z tym zrobić?


    Zdecydowanie tak. Stosuje się ćwiczenia poizometrycznej relaksacji mięśni okolicy klatki piersiowej. Wymaga to indywidualnej pracy z fizjoterapeutą.
  • 13 lat temu
    Czy to prawda,że dopiero za rok po zakończeniu chemii można jechać na jakąkolwiek rechabilitacje ,proszę o podanie osrodków i ich adresów specjalizujących się w pomocy osobom,które przerzyły tą straszną chorobę .Ja walczę poraz 3 z rakiem i zawsze od 93r.
    nie przyznawałem się do raka.
    Pozdrawiam po 9 dniu chemi Carbo 600
  • 13 lat temu
    Jestem dwa miesiące po operacji oszczędzającej piersi /rak złośliwy/ a obecnie 10 dni po operacji wartownika i trzech innych węzłów chłonnych. Co można robić, czy jakieś ćwiczenia usprawniające rękę, jestem 6 dni przed wyciągnięciem szwów a ręka mi trochę drętwieje i nie wiem czy można ją forsować?
  • 13 lat temu
    Czy rehabilitacja umozliwia wyprostowanie duzych przykurczy w lokciach/kolanach czy może pomóc jedynie jakis zabieg operacyjny?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @janw napisał:
    Czy to prawda,że dopiero za rok po zakończeniu chemii można jechać na jakąkolwiek rechabilitacje ,proszę o podanie osrodków i ich adresów specjalizujących się w pomocy osobom,które przerzyły tą straszną chorobę .Ja walczę poraz 3 z rakiem i zawsze od 93r.
    nie przyznawałem się do raka.
    Pozdrawiam po 9 dniu chemi Carbo 600


    Rzeczywiście takie są zalecenia NFZu ,natomiast można korzystać z oddziałów rehabilitacyjnych na których prowadzona jest rehabilitacja onkologiczna np "Rosomak" w Ustroniu.
  • 13 lat temu
    Użytkownik @GW napisał:
    Czy istnieją jakieś formy rehabilitacji głosu po częściowej resekcji krtani?


    Tak, zostaną wkrótce omówione na stronie

    Rozumiem że będą omówione na stronie policzmysie.pl? Czekam zatem z niecierpliwością.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @malacu napisał:
    Czy rehabilitacja umozliwia wyprostowanie duzych przykurczy w lokciach/kolanach czy może pomóc jedynie jakis zabieg operacyjny?

    ZALEŻY TO OD PRZYCZYNY PRZYKURCZÓW
  • 13 lat temu

    Użytkownik @GW napisał:
    Użytkownik @GW napisał:
    Czy istnieją jakieś formy rehabilitacji głosu po częściowej resekcji krtani?


    Tak, zostaną wkrótce omówione na stronie

    Rozumiem że będą omówione na stronie policzmysie.pl? Czekam zatem z niecierpliwością.


    Tak na tej stronie
  • 13 lat temu

    Użytkownik @jad napisał:
    Użytkownik @malacu napisał:
    Czy rehabilitacja umozliwia wyprostowanie duzych przykurczy w lokciach/kolanach czy może pomóc jedynie jakis zabieg operacyjny?

    ZALEŻY TO OD PRZYCZYNY PRZYKURCZÓW


    chodzi o przykurcz sciegien
  • 13 lat temu

    Użytkownik @gonek2 napisał:
    Jestem dwa miesiące po operacji oszczędzającej piersi /rak złośliwy/ a obecnie 10 dni po operacji wartownika i trzech innych węzłów chłonnych. Co można robić, czy jakieś ćwiczenia usprawniające rękę, jestem 6 dni przed wyciągnięciem szwów a ręka mi trochę drętwieje i nie wiem czy można ją forsować?


    Bardzo ważną rzeczą jest wygojenie rany pooperacyjnej, aby nie doprowadzić do prawidłowego zabliźnienia rany. Początkowo stosujemy delikatne, stopniowe ćwiczenia (np. unoszenie ręki w górę) do granicy bólu. Z czasem można zwiększać intensywność ćwiczeń i powrócić do normalnych codziennych czynności. Zabieg nie nie dotyczył samego stawu ramiennego, zatem stopniowo zakres ruchomości powinien wracać do normy. Powodzenia!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat