Gorąca godzina: 14 maja 2010 od 19:00 do 20:00, rehabilitacja, nasi goście: dr Magdalena Górska-Doś

13 lat temu
Zaproszeni na dzisiejszą gorącą godzinę goście są rehabilitantami. Pani dr Magdalena Górska-Doś, fizjoterapeutka (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 12 lat, szczególnie z kobietami leczonymi z powodu raka piersi. Pan dr Janusz Doś - specjalista fizjoterapii (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji "Limfo-Reh", Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 14 lat, specjalizuje się w leczeniu pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy przeglądający forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Sobota, 15 maja - psychologia Niedziela, 16 maja - profilaktyka
44 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    Z powodu raka przełyku usunęto mi go w całości i odtworzono z żołądka. W miejscu zespolenia regurarnie pojawia się zwężenie, nawet do 2mm. Poddawana jestem regularnie od 3 lat zabiegom poszerzania za pomocą balonu. Czy są jakieś skuteczniejsze metody? Zależy mi na stabilizacji poszerzenia i normalnym odżywianiu. Mam 43 lata. Gdzie mogę uzyskać poradę na temat diety, by zminimalizować dolegliości ze strony układu pokarmowego: wzdęcia, bóle brzucha, biegunki itp.? Wdzięczna będę za każdą odpowiedź.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @malacu napisał:
    Użytkownik @jad napisał:
    Użytkownik @malacu napisał:
    Czy rehabilitacja umozliwia wyprostowanie duzych przykurczy w lokciach/kolanach czy może pomóc jedynie jakis zabieg operacyjny?

    ZALEŻY TO OD PRZYCZYNY PRZYKURCZÓW


    chodzi o przykurcz sciegien


    Spróbowałbym metod fizjoterapeułtycznych np poizometrycznej relaksacji mięśni
  • 13 lat temu
    Jakie nalezy spełnić warunki,kto winien sporządzic wniosek o rehabilitacje np. do Rosomak w Ustroniu.
    Pozrawiam i dzięki za pop.odp.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @ewka napisał:
    Z powodu raka przełyku usunęto mi go w całości i odtworzono z żołądka. W miejscu zespolenia regurarnie pojawia się zwężenie, nawet do 2mm. Poddawana jestem regularnie od 3 lat zabiegom poszerzania za pomocą balonu. Czy są jakieś skuteczniejsze metody? Zależy mi na stabilizacji poszerzenia i normalnym odżywianiu. Mam 43 lata. Gdzie mogę uzyskać poradę na temat diety, by zminimalizować dolegliości ze strony układu pokarmowego: wzdęcia, bóle brzucha, biegunki itp.? Wdzięczna będę za każdą odpowiedź.


    Pani pytania wymagają bardzo indywidualnej konsultacji lekarza prowadzącego, dietetyka itd. W przyszłości na forum planujemy porady dietetyczne
  • Jak długo po operacji piersi trzeba spać z ręką na klinie?
  • 13 lat temu


    Użytkownik @jad napisał:
    Użytkownik @ewka napisał: Z powodu raka przełyku usunęto mi go w całości i odtworzono z żołądka. W miejscu zespolenia regurarnie pojawia się zwężenie, nawet do 2mm. Poddawana jestem regularnie od 3 lat zabiegom poszerzania za pomocą balonu. Czy są jakieś skuteczniejsze metody? Zależy mi na stabilizacji poszerzenia i normalnym odżywianiu. Mam 43 lata. Gdzie mogę uzyskać poradę na temat diety, by zminimalizować dolegliości ze strony układu pokarmowego: wzdęcia, bóle brzucha, biegunki itp.? Wdzięczna będę za każdą odpowiedź. Pani pytania wymagają bardzo indywidualnej konsultacji lekarza prowadzącego, dietetyka itd. W przyszłości na forum planujemy porady dietetyczne



    Dziękuję, będę czekać na konsultacje dietetyka. Pozdrawiam
  • 13 lat temu

    Użytkownik @janw napisał:
    Jakie nalezy spełnić warunki,kto winien sporządzic wniosek o rehabilitacje np. do Rosomak w Ustroniu.
    Pozrawiam i dzięki za pop.odp.

    Proponuję bezpośrednio kontaktować się z Rosomakiem (033-856-50-00)
  • 13 lat temu

    Użytkownik @pacjentka2010 napisał:
    Jak długo po operacji piersi trzeba spać z ręką na klinie?


    Ważne jest aby jak najdłużej i jak najczęściej układać rękę powyżej poziomu serca (fizjologiczny odpływ krwi i chłonki). Sprawa jest indywidualna i ważne jest możliwie swobodne i wygodne ułożenie kończyny w czasie snu (nie koniecznie na klinie). Przespana noc jest również elementem dobrego samopoczucia.
  • Czy drenaż limfatyczny robiony amazonce jest robiny tak jak osobie zdrowej czy jest trochę inny?
  • 13 lat temu
    Dziękuję za odpowiezdż bo nikt mi nie powiedział iz z ćwiczeniami muszę poczekac do zagojenia się rany..A bałam sie żeby nie tworzyła się chłonka no i ręka była niesprawna


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat