Gorąca godzina: 14 maja 2010 od 19:00 do 20:00, rehabilitacja, nasi goście: dr Magdalena Górska-Doś

13 lat temu
Zaproszeni na dzisiejszą gorącą godzinę goście są rehabilitantami. Pani dr Magdalena Górska-Doś, fizjoterapeutka (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 12 lat, szczególnie z kobietami leczonymi z powodu raka piersi. Pan dr Janusz Doś - specjalista fizjoterapii (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji "Limfo-Reh", Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 14 lat, specjalizuje się w leczeniu pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy przeglądający forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Sobota, 15 maja - psychologia Niedziela, 16 maja - profilaktyka
44 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @pacjentka2010 napisał:
    Czy drenaż limfatyczny robiony amazonce jest robiny tak jak osobie zdrowej czy jest trochę inny?


    Oczywiście nie, należy uwzględnić usunięte węzły chłonne
  • 13 lat temu
    a czy po operacji oszczędzającej piersi.i węzła wartowniczego i 3 innych trzeba spać na klinie
  • Czy przekroczona norma markera Ca 15-3 oznacza nawrót choroby, czy może mieć też inną przyczynę?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @gonek2 napisał:
    a czy po operacji oszczędzającej piersi.i węzła wartowniczego i 3 innych trzeba spać na klinie


    Oszczędzająca operacja nie stwarza zwiększonego ryzyka powstania obrzęku.
  • Czy oprócz Rosomaka jest też inna jednostka o podbnym charakterze?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @pacjentka2010 napisał:
    Czy przekroczona norma markera Ca 15-3 oznacza nawrót choroby, czy może mieć też inną przyczynę?


    To pytanie proszę kierować do lekarza prowadzącego
  • 13 lat temu

    Użytkownik @pacjentka2010 napisał:
    Czy oprócz Rosomaka jest też inna jednostka o podbnym charakterze?


    Tak, np 'Wrzos' W Ciechocinku
  • Jak delikatnie i skutecznie zwrócić uwagę masażyście, który wmasowuje chłonkę pod pachę, zarówno z ręki, jak i z od kręgosłupa pod pachę. Powiedziałam, że uczono mnie inaczej, to się obruszył i przyniósł mi swój podręcznik ze studium (tak się uczył i zawsze tak robi).
    Czy zwyczajnie zrobiony drenaż może zaszkodzić?
    Pozdrawiam i dziękuję
  • 13 lat temu
    Witam, moja mama w lutym tego roku miała operację oszczędzającą piersi. Obecnie jest w trakcie radioterapii, chemii nie miała zleconej. Czuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych skutków ubocznych. Rekę po stronie operowanej ma zupełnie sprawną. Ja jestem na urlopie macierzyńskim, który zaraz mi się kończy, a moją córeczką chce się opiekowac mama. Ja jednak obawiam się czy dźwiganie dziecka w jakiś sposób Jej nie zaszkodzi. Czy jeśli czuje się ona na siłach i bardzo tego chce, czy może opiekować się moją córeczką? Wiem, że bardzo potrzebuje tego psychicznie i nie chciałabym Jej tego odbierać jeśli nie ma takiej konieczności.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @pacjentka2010 napisał:
    Jak delikatnie i skutecznie zwrócić uwagę masażyście, który wmasowuje chłonkę pod pachę, zarówno z ręki, jak i z od kręgosłupa pod pachę. Powiedziałam, że uczono mnie inaczej, to się obruszył i przyniósł mi swój podręcznik ze studium (tak się uczył i zawsze tak robi).
    Czy zwyczajnie zrobiony drenaż może zaszkodzić?
    Pozdrawiam i dziękuję


    Pani wątpliwości są słuszne ,warto rozważyć zwrócenie się do innego masażysty


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat