Rak pęcherza moczowego

14 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
11998 odpowiedzi:
  • TECZA  czy lekarz urolog zrobil ci usg bo stego co piszesz niemoge zrozumiec .tak jak pisze aisogg musi byc lekarz urolog i w usg widac ze jest guz dopiero cystoskopia hispad  potwierdza guza i jego rodzaj  tak umnie to przebiegalo

     

  • HENIEK dobrze ze sie odezwales bo niewdze cie na forum  otusz z karta dilo to nietakie proste dzisiaj bylam u lekarza rodzinnego i on powiedzial karte wypisuje sie jezeli rak niejest rospoznany a u pani jest rozpoznany i karta sie nie nalezy jestem zalamana do urologa mam na 12 listopada prywatnie bo jak chcialam zapisac sie po szpitalu jak przyszegl hisped to dopieru po nowym roku niewiem co mam robic  moze ty HENIEK COS PORADZISZ POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA FORUM

  • 4 lata temu
    Czy moze ktos polecic z jakiej firmy sa najlepsze worki do nogi oraz najlepsze paski mocujace zeby sie nie zsuwaly?
  • 4 lata temu

    Witaj Julka też się chętnie dowiem. Jak sobie radzicie po operacji? Jakich worków używacie. U nas na razie coloplast dwuczęściowy się sprawdza.

    Tata ma już się lepiej, prawdopodobnie jutro będzie wypisany. Mam pytanie czy bierzecie jakieś suplementy na stałe. Bo na przykład babcia koleżanki cały czas łyka furagin, urosept i palin (zmienia leki co 10dni) a radykalną miała jakieś 8 lat temu, natoniast nigdy nie borykała się z bakteriami czy zakażeniem...co myślicie?

  • 4 lata temu
    aisogg - tato jest 6 tyg po operacji czuje sie swietnie i odbylo sie bez komplikacji. Probowal rozne worki i najlepiej mu pasuja 2 czesciowe z Braun. Moja mama ma troszke zabawy z tym bo przez brzuch on sam sobie nie zmieni ;). Co do suplementow nic nie stosuje. Moj tato ma 2 worki przez to ze nie dalo sie zrobic nic z jelit i lekarz bal sie komplikacji.
  • Witam. Dziękuję dziewczyny za wsparcie.Jestem już po operacji i niestety nie są to dla mnie pomyślne informacje.Otóż,ta zmiana jest usadowiona całkiem z tyłu na miednicy mniejszej po prawej stronie,a do tego częściowo jest połączona z odcinkiem jelita cienkiego(stąd pewnie te moje problemy gastryczne,brak apetytu i łaknienia) i nie została usunięta,gdyż aby to mógł zrobić musiało by dojść do perforacji jelita cienkiego.Najgorsze jest to,że nie został pobrany żaden wycinek do badań i tutaj mam bardzo duże uwagi jak i pretensje,dlaczego go nie pobrano? W rozmowie z lekarzem,który asystował przy zabiegu powiedział mi,że to sugeruje na wznowe i wtedy można zastosować podobne leczenie jak przy pierwszym przypadku ale kiedy zapytałem przecież nic chyba nie stało na przeszkodzie aby było można pobrać ten wycinek? to nie bardzo był w stanie mi odpowiedzieć.Mam złość i to dużą bo rozumiem,że nie chciał podjąć decyzji co do perforacji jelita,wycięcia tej małej części jelit łącznie ze zmianą i ponowne połączenie,gdyż w czasie zabiegu nie jest w stanie ze mną skonsultować ale co do pobrania wycinka nie musi mieć zgody,wszak to jest podstawą do dalszego leczenia.Na 18.11. mam umówioną wizytę u prof. Chłosty(mam nadzieję,że dojdzie do niej,wczoraj Pani powiedziała,że są przesuwane wizyty i mam dzwonić jeszcze 12.11. czy będzie)może jego wiedza i fachowość da rozwiązanie tej sytuacji na co bardzo liczę. Aisogg,ja co jakiś czas zażywam Furaginę i piję sok z żurawiny,odczuwam dużą poprawę z bakterią. Co do worków urostomijnych,kiedyś już pisałem o tym,ja używam jednoczęściowych B.Braun i jak dla mnie nie ma lepszych,używałem Coloplast ale te co chwila mi się odklejały.Na nogę przy urostomii nie używam,jedynie używałem do nefrostomii.Jeszcze jedno gdyby ktoś potrzebował worki do urostomii to chętnie udostępnię,mam ich dość sporo(jednie koszty to koszt wysyłki)jakby ktoś był zainteresowany to proszę na priv o dane do wysyłki. Żona44,miałem,a właściwie jeszcze mały problem z tą kreatyniną u mnie istnieje,zróbcie posiew moczu pod względem bakterii bo ja miałem i tak się zaczęły moje problemy z bakterią,a miałem też 1,5 roku spokój(ja mam jedną urostomię).Przez te bakterie doszło nawet u mnie do zastoju w obu nerkach,po ich wyleczeniu urolodzy podjęli decyzję aby zrobić przetokę(nefrostomię) do jednej nerki,co nie wiele zmieniło,zrobiono przetokę do drugiej nerki,bez zmian,zdecydowano się na wprowadzeniu dwóch sond przez wstawkę jelitową jaka jest u mnie do każdej nerki z osobna,ten zabieg odniósł jakiś efekt może nie do końca ale jest poprawa.Kiedy zazwyczaj kreatynina utrzymywała się w granicach 1,7 - 2,0 to teraz jest 1,5.Też własnie z tego powodu miałem problemy zrobienia TK z kontrastem,teraz przy tym wyniku mam robiony z kontrastem. Wprowadziłem również Furaginę i sok żurawinowy,być może to też pomaga w tym.Nerki też potrzebują trochę czasu do odbudowy po zastojach ,stąd też potrzeba czasu i spokoju.Z tymi sondami to jedynie problem,że trzeba co 8-10 tygodni je wymieniać. A ja czekam teraz na konsultacje z radioterapeutą,bo być może w pierwszej kolejności zostanie zastosowana radioterapia. Pozdrawiam Jacek.
  • 4 lata temu

    Witaj Jacku, brak słów. Przecież zawsze trzeba pobrać wycinek ze zmiany. Co do usunięcia???również mogli wziąć to pod uwagę wcześniej i zapytać Cię o zgodę tak w razie czego. Mam nadzieję że wizyta w Krakowie u profesora przyniesie jakieś rozwiązanie. To dobry specjalista, wiele można o nim przeczytać a i osobiście słyszałam.

    Ja dzisiaj odebrałam tatę ze szpitala, chyba wprowadzimy jakiś suplement, żurawinę i myślałam o zakwasie z buraków. 

    Odebraliśmy hist-pat. Węzły chłonne bez zmian nowotworowych...uffff.

    Teraz musimy znaleźć onkologa do dalszej "współpracy".

  • 4 lata temu

    Witam wszystkich forumowiczów . Jacku ręce opadają...Nie rozumiem jak mogli Ci nie pobrać wycinka. Przecież to na tej podstawie powinno przebiegać dalsze leczenie. Dlaczego lekarze popełniają tyle błędów ? Mają specjalizację i nie potrafię zrozumieć dlaczego jeszcze popełniają takie błędy ? Z rutyny ? Braku empatii ? Niewiedzy ? Braku doświadczenia ? U mojego męża też popełnili tyle błędów , że można było by książkę napisać. Skazali nas na kilkumiesięczne cierpienie . Jacku mam nadzieję , że prof Chłosta Ci pomoże i wdroży odpowiednie leczenie . A przede wszystkim wyjaśni sytuację która miała miejsce przy Twojej operacji. 

    Co do wspomagania organizmu mojego męża to stosujemy pieżgę pszczelą ( dowiedziałam się od Joanny :-) robię sama sok z buraków kiszonych oraz stosujemy kurkuminę z piperiną i pijemy olej lniany. Trochę tego jest ale poczytajcie kochani , może coś się wam z tego przyda. Łapię się wszystkiego byle tylko dane nam było być razem kilka lat . I tak być musi....

    A co u nas . I tak wielki sukces .Z 5 worków ,ileostomi , żywienia pozajelitowego został mężowi jeden worek - nefrotomia . Były już próby zamykania . Niestety kończyły się gorączką . Jutro kolejne badanie nerki z kontrastem . Zobaczymy co będzie. Chciałam jeszcze dodać , że mąż nie brał żadnych leków a hemoglobina przy wyjściu ze szpitala ok 8 po dwóch miesiącach prawie 13 . Chyba jednak te moje preparaty działają . Bakterię też przechodził w domu dużo, dużo łagodniej . Mąż pije jeszcze sok z żurawiny. Piszcie kochani co u Was. Nie wymieniam wszystkich ale zawsze o Was myślę i codziennie zaglądam na forum.

    Pozdrawiam serdecznie 

    Maria

  • 4 lata temu

    Witajcie kochani

    Mam nadzieję że mnie jeszcze pamiętacie. Doradzalam się Was w chorobie mojej mamy, która niestety odeszła. 

    Mam takie pytanie, bo nie śpię już 3 dzień ponieważ cały czas czuje ucisk na pęcherz. Nie boli mnie, nie mam krwiomoczu tylko to dziwne uczucie. Czy to może coś znaczyć? Czy takie mogą być objawy raka? Czy ten nowotwór jest dziedziczny? 

    Jutro dzwonię zapisać się na usg, mam mega strach 😪

  • 4 lata temu

    Witaj Enni

    Nie denerwuj się na zapas . Idź koniecznie na USG . Zapytaj się czy musisz mieć pełen pęcherz czy pusty przy badaniu bo z tego co pamiętam to ma to duże znaczenie dla diagnostyki. 

    Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat