Zapach moczu

2 lata temu
Mam wyłonioną urostomie od 9 miesięcy. Miesiąc po operacji miałem 2 razy urusepsę. Przy drugiej zauważyłem zmianę zapachu moczu na bardziej nieprzyjemny. Dostawałem antybiotyki, najpierw w szpitalu, a potem doustne w domu. Infekcja została wyleczona i nieprzyjemny zapach zniknął. Po bodajże po 5 dniach powrócił, a infekcja nie powtórzyła. Jestem pod opieką szpitala, gdzie miałem wykonaną operacje. Każdye 2 miesiące przychodzę tam na wymianę cewników. Kilka razy wspominałem lekarzą o tym problemie, radzono mi leki wydawane w aptece bez recepty. To nic nie dawało. Zauważyłem, że po wymianie cewników zapach ginie na ok. 3 dni. Mówiłem o tym lekarzą - odpowiedzi nie uzyskałem. Może mój problem nie jest szczególnie uciążliwy, ale nieprzyjemny! Może ktoś, coś miał, albo ma podobnie.
8 odpowiedzi:
 • 2 lata temu
  To może mieć związek też z dietą.
 • Być może. Ale tak jak napisałem w pytaniu zapach znika na około 3 ddi po kolejnej wymianie cewników. elza napisał:

  To może mieć związek też z dietą.


 • Być może. Ale tak jak napisałem w pytaniu zapach znika na około 3 ddi po kolejnej wymianie cewników. elza napisał:

  To może mieć związek też z dietą.


 • Nie brzmi to zbyt dobrze
 • To znaczy? Tak jest od końca sierpnia zaszłego roku. Oprócz zapa hu żadnych niepokoj@cych objawów nie mam. 
  prawnikwalbrzych napisał:

  Nie brzmi to zbyt dobrze


 • heniek napisał:
  Ja mam stomie z cewnikami. Ja wiem, że zapach - to sprawa bakterii. Przy pierwszej  infekcji miałem robiony posiew, a na jego podstawie dobrano antybiotyk. Tak jak napisałem od sierpnia zeszłego roku nie miałam problemów stanów zapalnych. Przy kolejnej wizycie w szpitalu zgłasiłem problem i też mi poradzono furaginę. Tylko on nic nie pomaga. Z faktu, że zapach ustaje na kilka dni po wymianie cewników sądzę, iż bakterie znajdują się niejako poza organizmem. Najpewniej w cewnikach i przewodach moczowych, w których cewniki są włożone. Z tego wynika, że taki furaginę, a nawet antybiotyk do nich nie dotrze. 

  z mojego 9 letniego doświadczenia. Po zapachu moczu rozpoznaję obecność bakterii.  To one dają ten przykry zapach. Profilaktycznie biorę furaginę i to pomaga. Ja mam urostomię zrobioną z jelita

   Bakterie które są w jelitach są potrzebne i pozytywne. Te same w układzie moczowym powodują zapanenia. • 2 lata temu

  Mój mąż 2014 roku miał zrobioną urostomię z jelita. Profilaktycznie lekarz zalecił aby trzy dni w miesiącu brał furaginę. Żadko bywało aby brał antybiotyk. 2020 r dostał urosepsy i wstrząsu septycznego. Ledwo został uratowany. Między czasie zrobiono TK i wyszło że ma kamienie. Po konsultacji z urologiem zdecydowano że trzeba zrobić zabieg. Po zabiegu został poinformowany że kamienia nie znaleziono. Od tego momentu mocz zaczoł schodzić bokami. Przeszedł jeszcze 4 zabiegi. Okazało się że jedna nerka rozdwoiła się a że w poprzednim szpitalu nie był do końca wyleczony z sepsy to urostomię którą miał wdała się martwica. Teraz ma dwie urostomię z trzema cewnikami. Było by dobrze ale od tego momentu pojawił się problem z bakteriami, które dają się wyczuć nosem. Ciągle na antybiotykach, najczęściej to bakteria colli. Źle się wtedy czuje jest słaby. Cewniki które miały być wymieniane raz w roku trzeba wymieniać co trzy miesiące bo zbiera się na nich kamień. Furaginę bierze codziennie. Lekarz kazał aby suplementował się żurawiną w dużych dawkach. Ogólnie lekarz powiedział że cewniki to ciała obce i bakterie będą zawsze, nie ma na to rady. 

 • 2 lata temu

  Dodam jeszcze że tak samo po wymianie cewników parę dni mocz jest w porządku nie czuć tak jak parę dni po braniu antybiotyku. Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat