Rak pęcherza moczowego -co dalej?

1 rok temu
Witam wszystkich, mam na imię Marlena. Moja mama w zeszłym tygodniu miała wycinane dwa guzy z pęcherza, które były widoczne na USG. Podczas operacji okazało się ze jest jeszcze trzeci, malutki. Wczoraj odebrała wyniki badań. Diagnoza: rak urotelialny brodawkowaty naciekajacy pod nabłonkową tkanką łączną (mam nadzieję, że nic nie przekręciłam). Osobiście jestem załamana.. ciężko mi, wszyscy wkoło płaczą, moja mama ogromnie się boi. W przyszłym tygodniu ma kolejny raz wizytę u lekarza żeby (jak to stwierdził) dogłębnie ją zbadać. Zobaczyć czy nie ma przerzutów. Mimo wszystko już ją zapewnił, że najprawdopodobniej w grudniu będzie musiała znowu przejść operacje. Może to również być styczeń. Powiedział również, że dobrze, że nie ma T1 (nie mam pojęcia co to jest), ponieważ wtedy musiałaby mieć usunięty pęcherz. Piszę tu, ponieważ nie wiem czego mogę się dalej spodziewać. Wiem, że są różne przypadki i co inna osoba to inaczej wszystko przechodzi. Natomiast co dalej? Jak wyglada leczenie tego typu raka? Ciekawa również jestem ile lat wy bądź wasi bliscy zmagają się z tym cholerstwem?
4 odpowiedzi:
 • 1 rok temu
  Tu jest dużo osób z podobnym problemem, na pewno się odezwą.
 • 10 miesięcy temu
  Witam! Mój ma symbol T2 i jestem przygotowywany do usunięcia pęcherza. Jestem po 3-miesięcznej chemii. Nie miałem przerzutów przed chemią i po chemii i zastanawiam się nad rezygnacją z operacji usunięcia pęcherza bo życie ze zbioniczkiem moczu przy brzuchu mi nie odpowiada. Lekarze usunięcie pęcherza uważają za koniczne bo jest to nowotwór bardzo złośliwy.
 • 10 miesięcy temu
  W przypadku narządów dobrze ukrwionych przy takim zaawansowaniu postępowaniem z wyboru jest usunięcie pęcherza.
 • 9 miesięcy temu

  LeOn ,ja bym się nie zastanawiała tylko słuchała lekarzy . Pozdrawiam serdecznie. Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat