Rak pęcherza moczowego

13 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
11998 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Julka mój tata będzie miał operację w Jastrzębiu Zdroju. Tak doradzili mu w centrum onkologicznym w Gliwicach.

  • 4 lata temu

    Przepraszam, myślę o Tośce a piszę Joanna. 

    Pozdrawiam.

  • 4 lata temu
    Czesc wszystkim, a pytanie mam glownie do Henia lub tez innych osob, ktore ono dotyczy. Otoz, dla przypomnienia, moja diagnoza prawie 3 lata temu, TURBy i wlewki BCG, okresowe badania i jak dotad bez wznowy. A teraz pytanie: po jakim czasie miales(liscie) wznowy? Bo pamietam, ze heniek mial tych TURBO :D iles tam zanim sie zdecydowal na operacje. Pytam, bo juz sie tak przyzwyczailem do mysli, ze jest wszystko OK, ze gbyby teraz okazalo sie, ze jest wznowa...nawet myslec starch jak dalej zyc...Badanie w grudniu :) dzieki i pozdrawiam
  • 4 lata temu
    Dzień dobry. Tośka czy pamiętasz może lub zechciałabyś sprawdzić na wypisie ze szpitala męża ile miligramów Cisplatyny podawali jednorazowo mężowi. Mój teraz dostał 141 mg i o mały włos by to się źle dla niego skończyło. Była to ostatnia czwarta dawka . Pozostałe były o kilka mg mniejsze. Donna Kama rewelacja , oby tak dalej . Pani Marysia nadal milczy ..
  • 4 lata temu
    Toska dlaczego Zus przyznałświadczenie rehabilitacyjne na rok , nasza pani doktor rodzinna mówiła że napisze wniosek o rentę?
  • 4 lata temu
    Kama, Dona cieszę się razem z Wami i dobrze słyszęć takie wiadomości. Oby takich więcej. Joasiu dziękuję za miłe słowa. Aisogg czyli Wy też ze Śląska :) Na pewno sobie poradzicie, nie ma innego wyjścia, najważniejsze żeby tato po operacji doszedł do siebie a potem to już będzie do przodu. Elanaj jak sprawdziłam na wypisach mój mąż miał podawane zawsze jednakowo, tzn. cisplatyny dostawał 170 mg a gemcytabiny 2200 mg. Miał w sumie cztery cykle i zawsze są wpisane te same ilości podane. A jak u Was teraz samopoczucie? Mam nadzieję, że już coraz lepiej. Z tego co pamiętam to Twój mąż ma podawaną chemię po radykalnej? Co mówią lekarze, za jaki czas będzie jakieś kontrolne tk? Jeżeli chodzi o świadczenie to my zostaliśmy poinformowani, że taka jest kolej rzeczy, po upływie 182 dni L4, kolejnym krokiem jest wniosek o świadczenie rehabilitacyjne i jeżeli lekarz orzecznik stwierdzi, że pacjent rokuje to wtedy przyznają to świadczenie. Może też być decyzja, że od razu renta. U nas dali świadczenie ale w przypadku mojego męża będzie trudno wrócić do zawodu bo jednak wyjazdy zagraniczne na co najmniej 2 tygodnie nie wchodzą w grę (jest kierowcą zawodowym). Zobaczymy jak to będzie. A stopień niepełnosprawności w Mops-ie macie załatwiony? A teraz Wam napiszę co mi się przytrafiło, w sobotę wieczorem wychodziłam z domu i pośliznęłam się na zaledwie dwóch schodkach, zostałam leżeć jak długa, musieli mnie przyslowiowo "zdrapywać" z ziemi. Myślałam, że to nic takiego ale jak wstałam w niedzielę to lewa kostka jak balon i ból spory, mąż zawiózł mnie na sor, zrobili prześwietlenie, nie złamane na szczęście tylko zwichnięcie i jakiś krwiak w środku. Lekarz wypisał 2 tygodnie L4 i tym oto sposobem mam nieplanowane wakacje w sierpniu :) Trochę ciężko bo za tą moją małą skoczką trudno nadążyć ale myślę, że jakoś to ogarniemy. Pozdrawiam cieplutko Wszystkich, piszcie co u Was :
  • 4 lata temu
    Z Mopsu nic nie nic nie bierzemy ,mąż pobiera świadzenie chorobowe z Zus . Lekarze przerwali chemię bo z mężem było krucho, choć dawki miał mniejsze niż Twój . Mamy się zjawić za miesiąc wtedy zlecą badania kontrolne. Wytrwałości i zdrowia wszystkim życzę.
  • 4 lata temu
    Tośka i Elenaj należy złożyć w mopsie czy w pcpr wniosek o ustalenie stopnia niepełnosprawności ,oni dają odpowiednie druki które się wypełnia i po złożeniu około miesiąca jest komisja przyznająca stopień niepełnosprawności, lekarz który wypisuje zaświadczenie o stanie zdrowia powinien wypisać wszystkie choroby jakie mamy i do wniosku należy dołączyć kserokopie wypisów ze szpitala,wyników np tk, rtg i inne jakie mamy,z tą chorobą dostać powinniście stopień niepełnosprawności znaczny a zwłaszcza gdy jest jeszcze chemia, na wniosku od razu zaznaczajcie o kartę parkingową , stopień niepełnosprawności upoważnia was do otrzymania większego przydziału np worków,do bezpłatnych przejazdów, do dofinansowania do sanatorium a także do otrzymania comiesięcznego zasiłku opiekuńczego z gminy i inne jeszcze rzeczy,warto postarać się o to, pozdrawiam
  • 4 lata temu
    Witajcie KOCHANI.Mam pytanie. Moj tato jest 5 miesiecy po radykalnej. Mamy worki z coloplastu i do tej pory bylo dobrze, ale teraz coraz czesciej robia sie rany pod plytka. a robimy tak jak zawsze. Moze trzebabyloby z innej firmy?nie wiem juz. Doradzcie cos prosze. wuprubowal z Convatectu ale mu nie odpowiadaly. Z gory DZIEKUJE.
  • 4 lata temu
    Iwa jeżeli robią się rany, zaczerwienienie czy wysypka to uważam że skóra już nie chce tych płytek, ja miałam uczulenie na płytki z coloplastu i używam cały czas z Dansaca , mogą też być przyczyną upały gdyby czasem tato posiedział na podwórku i słoneczko padało by na to miejsce, ciepło słoneczka czy gorąca kąpiel może powodować zmiany ale ja bym postawiła na zmianę firmy i to szybko aby nie porobiło się gorzej,pozdrawiam


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat