Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Cześć , to nie fajnie :( wiem,że u Twojej Mamy akurat marker nigdy normalny nie był ale badania obrazowe też nieciekawe. Jednak póki jest możliwość operowania i Mama się operacji nie boi trzeba walczyć.

    Taty nie namówiłam. Boi się, poza tym jego lekarka utwierdza go w niechęci do operacji. Zresztą uważa,że ta operacja nic nie da, bo przerzuty do otrzewnej bardzo źle rokują i po co tatę męczyć. Zobaczymy co pokaże kolejne TK, które już powinno być za kilka tygodni, jeśli nie przesuną kolejnej chemii ( raczej nie, bo znów ma dostać zastrzyki na szpik). 

    Trzymajcie się i daj znać gdy już będą wyniki biopsji. 

  • Cześć Łukasz, macie wynik?

  • Witajcie, powiedzcie mi jak to jest z chemią paliatywną. Tato we wtorek idzie na ostatni wlew wg pierwszego schematu (będzie to 12sty raz). Po 6 cyklu było tk- bardzo korzystne i onkolog postanowiła kontynuować wg tego samego schematu. Tato do 6 chemii czuł się ok, ale od tamtej pory jest coraz gorzej. Szybko sie męczy i spadły parametry krwi ( dostaje zastrzyki na szpik, które dodatkowo w mojej opinii dają mu w kość). Jak to teraz powinno wyglądać. Czy zanim przechodzi się do kolejnego schematu, pacjent ma jakąś dłuższą przerwę? Pytam, bo wydaje mi się,że tacie przydałaby się , choćby miesięczna, przerwa. Jak to jest z reguły? Jest w ogóle jakaś reguła w tym temacie?

    Pozdrawiam.

  • Cześć u nas wynik w porządku, liczne komórki zapalne. W październiku Mama ma się zgłosić bo skierowanie na TK i markery. W międzyczasie będziemy robić kolonoskopie. Nie wiem jak to jest Iza, ale moja Mama brała teraz chemie uzupełniającą w postaci tabletek Kapcecytabina, i spotkała w szpitalu Pana który brał te tabletki już 3 lata jako chemia paliatywna. Nie wiem czy bez przerwy i czy nie mniejsza dawkę. Z tego co wiem to chemię paliatywna podaje się do momentu kiedy daje ona efekty. Może na TK wyjdzie już teraz całkowita regresja, skoro chemia tak dobrze zadziałała.
  • 3 lata temu
    Iza 12 cykli chemii to bardzo duże obciążenie dla szpiku. Przerwa jest potrzebna na regeneracje także tym się nie przejmujcie.
  • 3 lata temu
    Czy ktoś z Was lub znajomych miał problem ze zwężeniem stomii? Jakie zastosowano leczenie i jakie są efekty po leczeniu? Mam ten problem i boję się co mnie czeka w szpitalu. Może ktoś coś wie?
  • boszka57 , nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale mojemu tacie już 3 raz sie przytkala stomia z powodu przepukliny i był trzy razy w szpitalu . Jak mogę jakoś pomóc i masz jakies pytania to daj znać :) pomogę
  • 3 lata temu
    Dzięki za odpowiedź. Napisałam wiadomość prywatną. Pozdrawiam
  • 3 lata temu
    Zgadzam sie z Agnieszka ,onkolog decyduje ,poki mozna robia,jak juz wszystko spadnie ze nie bedzie mozna to przestana. J mam dobra wiadomosc 2 lata po wycieciu jelita i rok po resekcji 6 miesiecy po zakonczeniu chemi,pierwszy skan u mojego meza czysty .W dobie wirusa bardzo wane bo ciezko brac chemi jak sa jakies dodatkowe ograniczenia.Powiem wam wszyskim ze analiza mojego meza drogi przed dala mi do myslenia bo znalazlam artykuly o widocznym wplywie wzrosty plytek krwi ponad norme a rakiem.Tutaj w uk dokladnie mowia ze lekarze domowi jak widzastaly wzrost plytek ponadd 400 powinni wykonac badania w kierunku sprawdzenia czy nie ma gdzies guza.poszukajcie w internecie.U nas sie tak zaczelo duzy wzrost ponad norme ,szukali wszedzie ,jeden hematolog chcial juz robic CT skan ale go zmienili.Ja pamietam ze bylam zdziwion .Potem zwalili to na luszczyce .Gdyby go sprawdzili 6 lat temu nie doszedl by do 4. Zycze zdrowka wszystkim
  • 3 lata temu

    Cześć, bardzo dawno nie pisałam na tym forum, ale chciałam skrobnąć kilka słów do Izabeli81,



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat