Rak jelita grubego

14 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Witam, gruszka 888 piszesz,że Tato ma mieć TK początkiem maja- tzn że już będzie po wszystkich cyklach chemii czy jeszcze w trakcie? Mój tato ma przepisany kwas foliowy i wit B5. Myślałam,że dostanie zastrzyki jednak onkolog zadecydowala inaczej.

    Łukasz93 tato na wypisie z szpitala po pierwszej chemii ma napisane ,że ma mieć 6 cykli i po skończeniu kontrolne TK. Wydaje mi się ,że przez tego cholernego wirusa nie ma nawet co marzyć o szybszym terminie ,ale zapytam. Tak w ogóle to przydałby się PET, bo w Bydgoszczy Pan Profesor zwrócił uwagę tylko na niego. Zobaczymy co wyjdzie na tk, jeśli będzie gorzej to PET raczej nie ma sensu... 

  • 4 lata temu
    Efekty chemii zawsze sa z pewnym opóźnieniem widoczne w badaniach diagnostycznych.
  • 4 lata temu

    Witam wszystkich :) Przeczytałem cały wątek z racji tego, ze zbliża się u mnie kolonoskopia. Może to was zdziwić, ale mam dopiero 19 lat (zaraz 20), wiec teoretycznie nie powinienem myśleć o raku, ale niestety objawy robią swoje :( Zaczęło się od krwawienia z odbytu i tu pierwszy szok- okazało się ze zaraziłem się wirusem HPV i mam kłykciny. To one niby krwawiły, ale jakoś średnio w to wierzyłem, a potem zaczęły się inne objawy. Gazy, luźne stolce z krwia, bóle brzucha po lewej i prawej stronie, nie jakoś uciążliwe, ale jednak. 7 maja wszystko się okaze, wiem jedynie ze przy HPV jest ryzyko raka odbytu, ale modlę się żeby to nie było to... całe życie przede mną:( poza tym już czekam 2 miesiące na kolonoskopie, bo kliniki prywatne odwoływały badania, wiec boje się ze to będzie bardzo zaawansowane..Życzę wszystkim zdrowia i szczęśliwych zakończeń tych smutnych historii, będę tu zaglądał!!;))

  • 4 lata temu

    Patryk głowa  do góry będzie dobrze :) 

  • 4 lata temu

    Już po kolonoskopii. Na razie „na oko” wykryto hemoroidy 2 stopnia, brodawki w kanale odbytu i na błonie śluzowej guzków krwawniczych (pobrano do badania, to zapewne z tego hpv i oby nie było tam nic nowotworowego..) i napisali „widoczne uwypuklone guzki w jelicie krętym (grudki chłonne?) i pobrano wycinek. Poza tym jelito czyste, wiec jestem dobrej myśli - lekarz nie sugerował nic groźnego, ale wiadomo- trzeba czekać na wyniki histopatologiczne.

    Sierotka - dziękuję bardzo za słowa wsparcia, tu jak i na priv :)   3

  • 4 lata temu

    Patryk super wieści :):) będzie dobrze w opisie tak jak lekarz zasugerował ,mając skłonność do hemoroid wystrzegaj się ostrych potraw ,kaw herbat alkoholi  .Trzymaj się zdrowo,:) zachęcaj innych do wykonywania tego badania ,ponieważ ono ratuje przed rakiem w jelicie grubym .

    Powodzenia gościu ;) :) 

  • Hej wszystkim , mam nadzieję, że u Was wszystko ok Izabela81 Tato miał kontrolne TK i odebrał we wtorek tydzień temu wyniki. Z tego co pokazuje tomografia chemia celowana działa , jeden wszczep się zmniejszył, drugi stoi w miejscu . Onkolożka podała tacie kolejną dawkę . Tato zapomniał zapytać ile jeszcze ma mieć tych dawek. Przypomnę mu żeby zapytał na kolejnej wizycie. Tato generalnie czuje się chyba w miarę dobrze, chociaż trochę narzeka wiadomo, ale wszędzie jeździ , chodzi ( chyba nawet jak był zdrowy tyle nie łaził). Jedyne co mu dokucza to ta wysypka ( skutek uboczny chemii celowanej), ale kupiłyśmy mu z mamą żele do mycia z apteki i jakoś daje rade ;) zobaczymy co przyniosą kolejne dni i jak będzie po następnych badaniach. Wyniki krwi tato ma całkiem dobre, czasami tylko, wyniki z krwi dotyczące wątroby sa zawyżone, ale wtedy lekarka przepisuje mu jakieś leki + tato zażywa LIV 52 z Himalaya. Napiszcie co tam u Was ? Czy wszystko dobrze ? Mam nadzieję, że tak . Pomału wszystko wraca do normalności i mam nadzieje , że już tak zostanie. Pozdrawiam
  • Izabela81 , pytałas jeszcze we wcześniejszym poście o operację. Na razie nic mi na ten temat nie wiadomo, lekarka też nic na razie nie mówi. Tato z kolei mi powiedział ,że jakby co to chyba się nie zdecyduje na operację, ale na razie to musi skończyć tą chemię i zobaczymy co będzie dalej.
  • Cześć Wszystkim. U nas końcówka pierwszego cyklu. Byłby już koniec tydzień temu ale wyniki krwi ponownie nie pozwoliły na podanie chemii. Potem TK i zobaczymy co dalej. Tato juza dość, powiedział,że więcej na chemię się nie zgodzi :( nie czuje się jakoś fatalnie,ale meczy go ta cała sytuacja. Ja sobie nie robię nadziei,że chemia zadziała na tyle by przeprowadzić operację. Niby wiem,że każdy przypadek jest inny ale czemu nie ma w necie historii raka jelita z przerzutami do otrzewnej o " szczęśliwym" zakończeniu... Dam znać gdy już będą wyniki tk.

    Trzymajcie się.

  • 3 lata temu
    Iza trzymaj sie i tate dopinguj .Ja jak czytam na brytyjskim forum ile ludzie chemii juz wzieli to czasami flowa boli .I po 5 czy 6 latach biora bo to tak zmniejasza guzy nieoperacyjne ze moga tak zyc nie wiadmo jak dlugo.Na wakacje jezdza i wszystko .Trzeba wierzyc ze sie uda.Moj maz ma nadzieje ze drugi skan po leczeniu bedzie tez czysty.na razie CEA sa 1,5 czyli ladne ale ma ogromny problem z luszczyca wznowiona i odludzczycowym zapaleniem stawow w rekach>dzieki bogu jest duzo slonca to go wystawiam.Powodzenia ,usciski dla taty


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat