Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Ten Pan Profesor wydaje sie odpowiednim czlowiekiem na odpowiednim miejscu, duzo pozytywow.Glowa do gory

  • Tak,ale dziś znów zalamanie. Tato nie dostanie chemii. Jest podejrzenie raka zolafka. Dziś szukanie gastroskopii na cito. Mimo iż prywatnie- terminy rozległe. Onkolog nie zakwalifikuje taty do chemii póki nie będzie wyniku gastro. Jeśli to nie będzie to rak to i tak nie dostanie chemii bo trzeba najpierw wyleczyć żołądek. Pani doktor powiedziała,że nie będzie ryzykować, bo nie raz zdarzało się ,że pacjent umierał nie z powodu raka a np. perforacji żołądka. 

    Mam dziś dość. 

  • Cholera jasna, ale Iza PET swieci tez przy stanach zapalnych u mojej Mamy świeciła blizna pooperacyjna, opis PET-a był podejrzenie o wznowe w bliźnie, a po wycięciu okazało się ziarnina zapalna. Wiem co czujesz, tez czekaliśmy miesiąc na diagnostykę i wyjaśnienie czy nie zostało coś na wątrobie a tu trzeba było jak naszybciej zacząć chemię. Trzeba to wyjaśnić jak najszybciej się da, ale pewnych terminów nie przeskoczysz :/ 

  • No oby. Mimo wszystko- trzeba będzie jeszcze ten żołądek wyleczyć. Udało mi się jakimś cudem zdobyć termin na jutro. Oby to nie był ten gad. Dam znać jak coś będę wiedzieć. 

  • Łukasz 93 a przy tej zmianie u Twojej Mamy też był wysoki SUV? U taty aż 9 :(

  • Iza ta zmiana która była ziarnina zapalna miała suv 8,6. A zmiana w wątrobie która była przerzutem miała suv 6,7. Także nie wiem jak to jest z tymi suvami. Dobrze ze gastroskopia na jutro, dawaj znać. Bądźcie dobrej myśli ! 

  • I jak po gastroskopii Iza ?

  • Cześć, dzięki ,że pytasz. Pobrano trzy wycinki :( czyli coś tam się dzieje niedobrego. Widać coś ? 

  • Cześć, dzięki ,że pytasz. Pobrano trzy wycinki :( czyli coś tam się dzieje niedobrego. Widać coś ? 

  • Test urazowy : wybitnie dodatni wskazuje na Helicobacter Pylori, czyli bakteria. Podczas badania lekarz nic nie mówił o charakterze zmian ? 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat