Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Hej ewa0000 ja również nie polecam doktora Polskowskiego. Tato był u niego trzy razy prywatnie, za każdym razem lekarz traktował tate lekceważąco , w zasadzie płaciło się, a nic z tego nie wynikało . Lekarze tego poleciła nam onkolog taty ponoć jest dobrym lekarzem, ale jego podejście do pacjenta ( jak widzę z forum ) nie tylko w naszym przypadku było naganne
  • 4 lata temu
    dziękuję Gruszka88, zobaczymy jak u nas to wszystko się potoczy . Operację mamy 11.02 ..
  • ewa0000 faktycznie opinie nie są ciekawe, ale dotyczą głównie traktowania pacjenta w trakcie wizyt ( co jest zresztą naganne, bo ludzie chorujący na raka mają wystarczająco przykrości wynikających z samego faktu chorowania ) a nie sztuki jaką jest operacja. Mam nadzieję, że okaże się świetnym fachowcem i usunie to dziadostwo w 100%. Trzymam kciuki. 

  • 4 lata temu
    Izabela81 też tak staram się do tego wszystkiego podejść i nie brać wszystkiego wprost. Sprawa dotyczy mamy mojego przyjaciela i też nie byłam z nimi od początku choroby . Chciałam pomóc w ten sposób, żeby wymienić się opiniami z innymi osobami. Rok temu była pierwsza operacja laparoskopowo przeprowadzona, potem chemia. We wrześniu lekarz prowadzący zlecił PETa, badanie było w Krakowie i już za dwa dni był wynik tylko był jakiś wniosek i same znaki zapytania ...Po tym badaniu lekarz zalecił 6 chemii i właśnie operacje (Polkowski powiedział, że w Bielsku coś źle usunęli). Wiem tez, że ma być jakaś chemia wlewowa, nie mam pojęcia o co chodzi ..
  • Pewnie tą metodą HIPEC na otwartej jamie brzusznej? Mój tato był u niego , własnie z tego powodu , wyszło na Pecie , że jest cos tak jakby na otrzewnej koło ogona trzustki . W zasadzie niczego sie od tego doktora nie dowedział , jedynie co , to , że PET w tej miejscowosci co tato wykonywał jest zły i żeby tato zrobił badanie CAE ( gdzie nawet ja już to wiem, że to badanie czasami można o dupe rozbić. NIe zaproponował tacie chociażby przyjecie na oddział, aby go zbadać u siebie czy coś. Po prostu nic , nie wiem czy czekał na jakąś kopertę czy co, ale byłam strasznie wkurzona .Zero jakiś konkretów,
  • Ale nie martw się ewa0000 , myślę , że właśnie podejście doktora do pacjentów nie jest adekwatne do tego jakim jest lekarzem-fachowcem , będzie dobrze :)
  • 4 lata temu
    Oby tak było Gruszka88. Trzeba być dobrej myśli. Rozumiem, że Twój tata w końcu nie miał tej chemii metodą HIPEC?
  • Iza jak wynik ?
  • Bardzo źle. Dopiero wrócił z konsultacji u chirurga onkologa. Operacja nie wchodzi w grę ze względu na rozsiany proces w otrzewnej. Nie ma sensu taty otwierać bo nic by to nie dało. Trzeba najpierw spróbować chemią a dopiero później rozpatrzyć operacje. Tylko wiadomo, że chemia słabo sobie radzi z przerzutami do otrzewnej a chemioterapia dootrzewnowa wg pana onkologa nie bardzo w przypadku taty może mieć zastosowanie ponieważ stosuje się ją srodoperacyjnie, a jak to ujął pan chirurg " tylko nieodpowiedzialny lekarz podjąłby się tu operacji".

    Za dużo wiem na temat tej choroby by mieć nadzieję. Przed tatą będę udawać na tyle, na ile starczy mi sił.

  • Rozważacie konsultacje u jeszcze jakiegoś innego chirurga ? Wiem że w przypadku wątroby jest tak że często mniejsze ośrodki dyskwalifikują pacjenta od operacji a ośrodki wyspecjalizowane podejmują się operacji z powodzeniem. Nie wiem jaki chirurg wydał taką opinię ale jeśli to jest lekarz ze zwykłego szpitala to może warto byłoby skonsultować wyniki w ośrodku gdzie przeprowadzają HIPEC ? Z Internetu: W Polsce metodę HIPEC stosują obecnie następujące ośrodki: – Klinika Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Klinika Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – Klinika Chirurgii Onkologicznej, Centrum Onkologii w Bydgoszczy – Centrum Onkologii w Warszawie – Szpital im. Narutowicza w Krakowie.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat