Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Marta moim zdaniem Twój lekarz ma rację w przypadku nowotworów w jelicie grubym jeśli są ,a u Ciebie to nie jest pewne miesiąc nie stanowi zagrożenia ,natomiast wyleczenie Ciebie teraz to sprawa priorytetowa.

  • 4 lata temu

    Wiem Sierotka, 

    chodzi mi w tym momencie tylko o małe potwierdzenie, że nie ma we mnie jakiegoś armagedonu. Chciałam to zrobić przed Świętami, tak całkiem dla siebie. Za własne pieniądze. Kolonoskopie zrobię w ustalonym terminie. Oczekiwanie byłoby tylko trochę łatwiejsze. 

  • 4 lata temu

    Marta TK nie pokaże polipow w jelicie np w przypadku mojego męża gdy lekarz rodzinny badaniem per rektum wyczuł guz w odbycie i tak pierwsze co zlecił  to była kolonoskopia.

    No ale jak chcesz się badać nikt Ci nie zabroni ;) po za tym na TK trzeba mieć skierowanie od lekarza .Prywatnie u nas nie zrobi się ,rezonans tak .

  • Marta. Czytam to forum od pewnego czasu, od zachorowania. A na poczatku przeczytalam 300 str na raz. Nie ze wszystkim sie zgadzam. Nie chce podwazac w jakijolwiek sposob zadnej wypowiedzi. Ale rozumiem Twoj strach. To prawda ze miesiąc w tej chorobie fizycznie niewiele zmieni bo ten rak rosnie wolno. Ale psychicznie moze rozlozyc na lopatki. Moglabym Ci pewne rzeczy podpowiedziec i poradzic. Ale mysle ze lepiej gdybysmy to zrobily prywatnie. Ja naprawde bardzo dobrze wiem co czujesz. A z drugiej strony medycznie wiem o czym mowie

  • 4 lata temu

    Magdalena1802, napisałam do Ciebie. 

    Pozdrawiam wszystkich

  • Iza macie już termin PET ? 

  • Cześć, jeszcze nie :( nie wiem czy to standard,że tyle się czeka na termin? Wy szybko dostaliście termin?

  • Ale decyzje pozytywną macie ? Wiesz co nie pamiętam dobrze ale chyba jakieś tydzień - 1,5 . To czy Wam przyznają PET w dużej mierze wynika z tego jak Wasz onkolog opisał sytuacje. Bo w Waszym przypadku chodzi o potwierdzenie że to jest to dziadostwo i sprawdzenie czy nie ma go gdzie indziej. I to jest wskazanie także myślę że nie powinno być żadnego problemu. Tym bardziej że sytuacja jednak jest nie jasna bo marker nie urósł.
  • Decyzji też nie mam jeszcze. Właśnie tego się boję,że ktoś stwierdzi,że skoro marker nie urósł to nie ma problemu. Przecież nie od dziś wiadomo,że marker o niczym nie przesądza. Na to radiolog napisał: stan stabilny. I mam nadzieję,że lekarz,który będzie decydował o PET nie będzie się tym sugerował. Boję się tego,bo nawet naszą onkolog tak zrobiła z początku,dopiero gdy zwróciłam jej uwagę na progresję zmian w węzłach oraz słów: prawdopodobnie węzły metastatyczne, zaczęła się ze mną zgadzać. Początkowo chciała dać skierowanie na kontrolne TK za jakiś czas.

    Dziś tam zadzwonię bo z nerwów nie wyrobie.

  • Dodzwoniłam się, będziemy powiedzieć do 4 tygodni. Masakra jakaś :(



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat