Gorąca godzina: 11 maja 2010 od 19:00 - 20:00, dr Janusz Wasiewicz, dr Krystyna Nater-Dworzecka - sp

13 lat temu
Dzisiejsi zaproszeni goście są specjalistami chirurgii onkologicznej. Pan dr Janusz Wasiewicz jest zastępcą ordynatora oddziału Chirurgii Onkologicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Pani Dr Krystyna Nater-Dworzecka pracuje w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Przez godzinę oddajemy ich do Waszej dyspozycji. Przypominamy zasady dyskusji w ramach gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy odwiedzający stronę. Zapraszamy!
25 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @krzychu napisał:
    Czy w przypadku nowotworu pęcherzyka żółciowego konieczne jest usunięcie wątroby?


    W operacji raka pęcherzyka żółciowego usuwa się część wątroby otaczającą lożę pęcherzyka.
  • 13 lat temu
    Jestem po usunięciu piersi i wezłów chłonnych.Odbrałam wyniki i w 20 usunietych węzłach jak i też w wycinkach nie stwierdzono komórek rakowych ,ciesze sie bardzo ale brak jest opisu samego guzka /1 cm/ ani receptorów.Na moje pytanie dlaczego nie mam opisu receptorów pani z gabinetu histopatologicznego stwierdziła ,ze poprostu ona nie widzi tu raka .Mam miec ponownie robione wyniki..czy jest to możliwe ze nie miałam raka a piers mam usunieta, chociaż biopja cienkoigłowa wykazała komórki rakowe.
  • Może nie napisałam do końca, otóż miałam chemioterapię, operację i radioterapię. Podczas operacji częściowo usunięto szyjkę macicy. I dlatego trudności są podczas współżycia. Czy może być operacyjnie zrekonstruowana szyjka.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @rena napisał:
    Jestem po usunięciu piersi i wezłów chłonnych.Odbrałam wyniki i w 20 usunietych węzłach jak i też w wycinkach nie stwierdzono komórek rakowych ,ciesze sie bardzo ale brak jest opisu samego guzka /1 cm/ ani receptorów.Na moje pytanie dlaczego nie mam opisu receptorów pani z gabinetu histopatologicznego stwierdziła ,ze poprostu ona nie widzi tu raka .Mam miec ponownie robione wyniki..czy jest to możliwe ze nie miałam raka a piers mam usunieta, chociaż biopja cienkoigłowa wykazała komórki rakowe.


    Należy wrócić do ponownej oceny materiału operacyjnego i przeanalizować badania diagnostyczne (mmr, usg, biopsja) to pozwoli na właściwą ocenę.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @blondynka.uczyska napisał:
    Może nie napisałam do końca, otóż miałam chemioterapię, operację i radioterapię. Podczas operacji częściowo usunięto szyjkę macicy. I dlatego trudności są podczas współżycia. Czy może być operacyjnie zrekonstruowana szyjka.


    Przepraszam, nie mogę pomóc rozwiązać Pani problemu gdyż nie jestem ginekologiem. Proponuję wizytę u lekarza który do tej pory Panią leczył.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat