Gorąca godzina: 11 maja 2010 od 19:00 - 20:00, dr Janusz Wasiewicz, dr Krystyna Nater-Dworzecka - sp

13 lat temu
Dzisiejsi zaproszeni goście są specjalistami chirurgii onkologicznej. Pan dr Janusz Wasiewicz jest zastępcą ordynatora oddziału Chirurgii Onkologicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Pani Dr Krystyna Nater-Dworzecka pracuje w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Przez godzinę oddajemy ich do Waszej dyspozycji. Przypominamy zasady dyskusji w ramach gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy odwiedzający stronę. Zapraszamy!
25 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Magda S napisał:
    Czy 12 lat po operacji usunięcia piersi mogę mieć zrobiony zabieg rekonstrukcji?


    Oczywiście że tak. Należy się skontaktować z chirurgiem onkologiem, który wykona ten zabieg lub wskaże odpowiednią osobę zajmującą się zabiegami rekonstrukcji.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Magda S napisał:
    Mam przeżuty do wątroby z jelita grubego, czy mogę mieć operację części wątroby?

    Z powodu przerzutów do wątroby można usunąć nawet połowę tego narządu i pozostała część jest wystarczająca do normalnego funkcjonowania
  • Jestem osiem lat po leczeniu raka szyjki macicy. Jestem zupełnie zdrowa. Najbardziej dokucza mi normalne uprawianie seksu. czy jest na to jakaś rada?
  • 13 lat temu
    Czy zabieg usunięcia tarczycy wpływa na bezpłodnośc?
  • 13 lat temu
    Czy raka pęcherzyka żółciowego można usunąć laparoskopowo?
  • 13 lat temu
    Użytkownik @gośka napisał:
    U mojej mamy stwierdzono raka płuca z przerzutami do miąższu i węzłów chłonnych lekarz stwierdził, że nie można tego wyleczyć, czy istnieje jakaś szansa?

    W tej sprawie należy się skontaktować z ośrodkiem zajmującym się radioterapią i chemioterapią płuc. Tam może jedynie zapaść decyzja czy jest możliwość leczenia
  • 13 lat temu

    Użytkownik @GW napisał:
    Czy zabieg usunięcia tarczycy wpływa na bezpłodnośc?


    Nie. Częściowe lub całkowite usunięcie tarczycy wymaga leczenia preparatami tarczycy i stałej kontroli czy dawki leku są właściwe. W przypadku prawidłowego prowadzenia leczenia pooperacyjnego nie powinno być żadnych problemów z płodnością.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @blondynka.uczyska napisał:
    Jestem osiem lat po leczeniu raka szyjki macicy. Jestem zupełnie zdrowa. Najbardziej dokucza mi normalne uprawianie seksu. czy jest na to jakaś rada?

    Po zakończeniu leczenia nie ma przeciwwskazań do uprawiania seksu, jeżeli są jakieś problemy należy się skonsultować ze swoim lekarzem ginekologiem
  • 13 lat temu

    Użytkownik @krzychu napisał:
    Czy raka pęcherzyka żółciowego można usunąć laparoskopowo?


    Rak pęcherzyka żółciowego jest schorzeniem poważnym , wymaga radykalnego zabiegu operacyjnego, gdyż takie leczenie rokuje wyleczenie. Zabieg wymaga częściowego usunięcia wątroby i węzłów chłonnych co wymaga otwarcia jamy brzusznej.
  • 13 lat temu
    Czy w przypadku nowotworu pęcherzyka żółciowego konieczne jest usunięcie wątroby?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat