Czerniak w stanie uogólnienia - czy to już wyrok?

5 lat temu

Czy w sytuacji gdy czerniak przerzucił się już do narządów odległych, takich jak płuca, nie da się już nic zrobić? Nie da się już całkowicie wyleczyć, można tylko przedłużać życie?

7 odpowiedzi:
 • 5 lat temu

  Niestety jest to sytuacja bardzo trudna. Dużo siły życzę. Dobrze by było korzystać z pomocy hospicjum.

 • Ale bardzo trudna to znaczy, że już na 100% nieuleczalna, czy też nadzieja jest choć bardzo wątła?

 • Szypułka nadzieję trzeba mieć do końca ale zazwyczaj odległe przerzuty do wielu narządów powodują to, że choroba staje się nieuleczalna, wdraża się leczenie paliatywne czyli takie, które poprawia komfort pacjenta oraz ma na celu wydłużenie życia. 

 • Rok 2022. Czerniak z przerzutami. Nie da się go może całkowicie wyleczyć jeszcze, ale można go zatrzymać. Może za kilka lat coś wymyślą i uda się całkowicie wyleczyć :)
  Na razie udało się zatrzymać, nic mnie nie boli, nic nie doskwiera, funkcjonuję w miarę normalnie ale na zmniejszonych obrotach... Oby tak przez następne -dziesiąt lat :)
 • dzień dobry,

  2 tygodnie temu rozpocząłem immunoterapie z powodu przerzutu czerniaka. Mam pytanie do Pana czy mozemy porozmawiac na priv moj email michalbogusz88@gmail.com 

 • Witam,  moja żona zaobserwowała dzisiaj pieprzyka ok.1.5 mm jest wypukły i czarny. Zrobiłem zdjęcie w powiększeniu i kiedy porównałem że zdjęciami w internecie wygląda podobnie. Proszę powiedzcie mi czy mamy się  czym przejmować?  Moja żona już jest przestraszona. Do lekarza będziemy mogli pójść dopiero jutro. Dzięki wielkie.

 • Wycinajcie i niech idzie do histopatologii. Nie ma się co zastanawiać. Jeżeli czerniak to pytania, w której fazie. 1,5mm to malutki :) duża szansa na pokonanie dziada. Mój pryszcz to miał ze 6mm!
  Im wcześniejsza reakcja tym większe szanse na wyleczenie... nawet całkowite.

  Jeżeli diagnoza będzie - czerniak - to nie zastanawiajcie się gdzie jechać, tylko NATYCHMIAST JEDŹCIE DO JEDNEGO Z KILKUNASTU SZPITALI ZAJMUJĄCYCH SIĘ KOMPLEKSOWYM LECZENIEM CZERNIAKA!!! - listę takich znajdziecie w internecie.

  Żadnych innych lekarzy... bo znajomy, bo z naszego miasta, bo chwalony, bo szwagrowi pomógł.. ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat