Czerniak w stanie uogólnienia - czy to już wyrok?

5 lat temu

Czy w sytuacji gdy czerniak przerzucił się już do narządów odległych, takich jak płuca, nie da się już nic zrobić? Nie da się już całkowicie wyleczyć, można tylko przedłużać życie?

6 odpowiedzi:
 • 5 lat temu

  Niestety jest to sytuacja bardzo trudna. Dużo siły życzę. Dobrze by było korzystać z pomocy hospicjum.

 • Ale bardzo trudna to znaczy, że już na 100% nieuleczalna, czy też nadzieja jest choć bardzo wątła?

 • Rok 2022. Czerniak z przerzutami. Nie da się go może całkowicie wyleczyć jeszcze, ale można go zatrzymać. Może za kilka lat coś wymyślą i uda się całkowicie wyleczyć :)
  Na razie udało się zatrzymać, nic mnie nie boli, nic nie doskwiera, funkcjonuję w miarę normalnie ale na zmniejszonych obrotach... Oby tak przez następne -dziesiąt lat :)
 • dzień dobry,

  2 tygodnie temu rozpocząłem immunoterapie z powodu przerzutu czerniaka. Mam pytanie do Pana czy mozemy porozmawiac na priv moj email michalbogusz88@gmail.com 

 • Witam,  moja żona zaobserwowała dzisiaj pieprzyka ok.1.5 mm jest wypukły i czarny. Zrobiłem zdjęcie w powiększeniu i kiedy porównałem że zdjęciami w internecie wygląda podobnie. Proszę powiedzcie mi czy mamy się  czym przejmować?  Moja żona już jest przestraszona. Do lekarza będziemy mogli pójść dopiero jutro. Dzięki wielkie.

 • Wycinajcie i niech idzie do histopatologii. Nie ma się co zastanawiać. Jeżeli czerniak to pytania, w której fazie. 1,5mm to malutki :) duża szansa na pokonanie dziada. Mój pryszcz to miał ze 6mm!
  Im wcześniejsza reakcja tym większe szanse na wyleczenie... nawet całkowite.

  Jeżeli diagnoza będzie - czerniak - to nie zastanawiajcie się gdzie jechać, tylko NATYCHMIAST JEDŹCIE DO JEDNEGO Z KILKUNASTU SZPITALI ZAJMUJĄCYCH SIĘ KOMPLEKSOWYM LECZENIEM CZERNIAKA!!! - listę takich znajdziecie w internecie.

  Żadnych innych lekarzy... bo znajomy, bo z naszego miasta, bo chwalony, bo szwagrowi pomógł.. ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat