Podejrzana zmiana

9 lat temu
Od urozdenia milam na prawej stopie znamie.Kilka miesacy temu zaczelo, blednac i zmieniac wielkosc.W ostatnim czasie zaczal tworzyc sie, na nim cos w rodzaju strupa.Czy powinnam sie martwic czy to raczej nic powaznego?
5 odpowiedzi:
 • Witaj Joanno powinnaś udać się do lekarza w miarę szybko.Martwić się nie powinnaś dopóki lekarz tego nie obejrzy ale skonsultować nie czekać.Wiele powaznych schorzeń zaczyna sia od nic nie znaczacych zmian etc .Powodzenia i napisz nam jak juz bedziesz po wizycie ,wielu osobom takie wpisy ,opinie ratują zycie. :D
 • 8 lat temu
  Wysłałam męża do chirurga bo miał taki brzydki pieprzyk na plecach. Chirurg chce zrobić biopsje a z tego co czytałam to z takich zmian się nie robi biopsji. Czy ktoś coś wie więcej?
 • 8 lat temu
  Generalnie wycina się cała zmianę z marginesem tkanki zdrowej i bada pod mikroskopem. Biopsji raczej się nie stosuje.
 • 8 lat temu
  Tak robi się takie badania jednocześnie a co do tych biopsji to jest tak że jak zmiana jest podejrzana o czerniak to nie powinno się robić biopsji choć niektórzy biopsją diagnostyczna nazywają całkowite wycięcie zmiany. Jak jest podejrzenie innego nowotworu skóry to biopsje się robi.
 • Witam serdecznie :) poszukuję osób chorych na czerniaka, które mogłyby wypełnić krótką ankietę na temat tej choroby. Jest mi to bardzo potrzebne do pracy magisterskiej stąd moja gorącą prośba o jej wypełnienie i odesłanie na adres: mkl_stepien@wp.pl Link do ankiety: http: // speedy.sh/yRP4Z/Ankiete-odeslac-na-mkl -stepien-wp.pl.docx Z góry serdecznie dziękuję :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat