Rak pęcherza moczowego

13 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
11998 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Grazyna. CIS to tumor nieinwazyjny, plaski - to dobra wiadomosc. Czasami wraca po operacji, ale nie ma tendencji do penetrecji scian pecherza i przerzutow. Wlewki BCG stosuje sie powszechnie i z duzym powodzeniem "na zachodzie" natomiast w Polsce, nie wiadomo dlaczego, nie. Tzn. wiadomo, ale nie bede sie tutaj w ten temat wdawal. Powiem tylko tyle: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase. Przepraszam, ale nie wiem gdzie je uzyskac. W USA i Kanadzie jedna wlewka kosztuje 250-300 dol. Podejrzewam,ze w Niemczech ceny bylyby podobne. Moze ktos tu na forum bedzie mial informacje. Pozdrawiam i zycze cierpliwosci i spokoju. Bedzie dobrze :)
  • 4 lata temu

    Grazyna, ja jeszcze nie mam wyniku histopatologicznego, ale juz zaczynam się martwic brakiem BCG. Jak dalej beda braki, bede szulac w Niemczech. Nawet juz cos znalazlam w aptece online. 1 zestaw prawie 200 euro. Czy byloby to refundowane? Do czego dochodzi?! Skandal! 

    Trudno zalogowac sie na tym forum... Przy kazdorazowym wejsciu muszę zmienic haslo.

  • Tecza nie denerwuj sie mialam tydzien przerwy i gdzies znalezli bo dzwonili w wiglie po swietach jestem na chemi  nic nie mowia to znaczy ze jest caly zestaw  zycze ci szczesliwego nowego roku                        

  • gwidon dzieki za informacje jest troche mi weselej szczesliwego nowego roku

  • 4 lata temu

    Witajcie. Przypomnę się. Mój tata miał zabieg radykalny w marcu tego roku. Ma dwa worki.Narazie jest ok. Czasem ma odparzenia ale jakoś sobie radzimy.Chodz nie zawsze jest łatwo. Mamy sprzet z Coloplastu.Probowalismy z Convatectu i BBraun ale plytki nie odpowiadaly.  

    Teraz zaczelo sie pieczenie przy samym odprowadzeniu moczu po jednej stronie. Skora jest ladna pod plytka ale przy tej dziurce bardzo go piecze. Smarowalismy kremem przeciwodparzeniowym ale to nic nie daje. Czy mial ktos moze takj przypadek u siebie. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz. Pozdrawiam

  • 4 lata temu

    Iwa. Jeśli Coloplast był dla Was dobry, to nie ma sensu zmieniać. Ja mam kolostomię i stosuję sprzęt firmy Welland. Może pod pastę uszczelniająco- gojącą zastosować puder? Ja tak robię, bo też po jednej stronie często robiło mi się podrażnienie. 

  • 4 lata temu

    Iwa. Z czystej ciekawości, jako stomiczka, chciałam zapytać dlaczego Twój tata ma dwa worki? Ja swego czasu też miałam dwa. Jeden na jelicie, a druki nefrostomijny na nodze :) 

  • 4 lata temu

    Lipka, czasami nie da się wyprowadzić obu moczowodów do jednej stomii, trzeba wyłonić dwie. 

    Pozdrawiam Was wszystkich. Myślałam o Was w Święta. Szczęśliwego Nowego Roku.

  • 4 lata temu

    Dzięki za informację. W sumie nie interesowałam się urostomią zbyt dogłębnie. Ale musi to być nie lada wyzwanie dla pacjenta. Jestem pełna podziwu dla wszystkich, którzy stawiają temu czoło.

  • 4 lata temu

    Lipka tata ma dwa worki że względu na to za rak był już bardzo zaawansowany i było bardzo dużo guzów.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat