Rak pęcherza moczowego

13 lat temu
Walczę z nim już 8 lat,po pięciu latach walki okazało się, że są nacieki i jedyne wyjście to usunięcie pęcherza i wszystkiego co jest w pobliżu. Decyzja musiała być podjęta błyskawicznie. Oczywiście zdecydowałam się na tak skomplikowaną operację. Od trzech lat mam pęcherz zrobiony z jelita, początki były trudne, ale już jest ok. Myślę, że przerzutów nie będzie, wierzę w to bardzo mocno. Pozdrawiam wszystkich chorych i zdrowych, życzę wytrwałości i wiary w siebie:))
11998 odpowiedzi:
  • prosze moze ktos mi pomoze mam nowotwor pecherza czy nalezy mi sie zasilek z zus no i 500+ bo choruje jusz rok ale niewiem co moge zyskac z zus   Pozdrawiam wszystkich na forum                        Grazyna

  • 4 lata temu

    Witajcie Kochani. Powiedzcie mi czy ktoś z was po radykalnej pali papierosy. Mój tata całe życie palił. Przestał po operacji a teraz zaczął znowu.Zadna rozmowa nie skutkuje. I nie chce słuchać. Pali i już. Powiedział "co będzie to bedzie". Ale my bardzo się boimy że mogą się zrobić przerzuty.Pozdrawiam was wszystkich.

  • 4 lata temu

    Iwa mój tata też zawsze palił jednak podczas chemioterapii, przed operacją przestał. Teraz nie pali i już chyba nie zamierza. Oby...

    Rozumiem Cię, my też naciskaliśmy aby przestał.

  • 4 lata temu
    Mój mąż dzień przed operacją zapalił ostatniego papierosa, palił okropnie dużo. Od 1 kwietnia nie pali, nie chce przysłużyć się chorobie. Tyle lat twierdził że nie może rzucić a jednak rzucił . Pod koniec ograniczał się próbowałpalić coraz mniej i przed operacją pożegnał się z paleniem, życie jest ważniejsze. Czasami ciągnie go do palenia ale trzyma się.
  • 4 lata temu
    No wlasnie - palenie jest podawane jako jedna z mozliwych przyczyn powstawania tej choroby. Ciekawi mnie ile osob tutaj piszacych, samych chorych czy tez ich bliskich, jest lub bylo palaczami. Ja palilem od 15 do 40 roku zycia; srednio okolo 10-15 papierosow dziennie.. Bez wzgledu na to czy palenie rzeczywiscie przyczyznia sie do powstawania raka pecherza czy nie, jedno jest pewne: warto je rzucic :)
  • 4 lata temu
    Moja mama paliła zawsze bardzo dużo..niestety.Jak często powtarzała:Jestem jak Beata Tyszkiewicz,urodziłam się by palić.Już ,jak była chora i ograniczyła nieco swoją ,to paliła 20 papierosów dziennie.Wcześniej mogło to być więc i 40 dziennie.Osobiście uważam,że w przypadku mojej mamy,to to akurat doprowadziło ją do choroby.Miała chroniczne zapalenie oskrzeli,zwapniałe płuca,potem od tego osłabiło się serce,w końcu rak pęcherza:(. Sama nigdy nie paliłam,ale długo byłam biernym palaczem i też muszę kontrolować pęcherz . Niemniej rozumiem ludzi,którzy nawet gdy chorują -nie chcą rzucić tego nałogu.Pamiętam ,że mama w szpitalu czekała tylko by móc znów zaciągnąć się dymkiem. A nie rozumiem tylko młodych ludzi,którzy dziś wiedzą,jakie to jest szkodliwe ,a mimo to wciąż zaczynają i się wciągają w to świństwo..
  • Witam wszystkich forumowiczów. Przeczytałam wiele wpisów tu na forum, ale mam pytanie zgoła inne, proszę napiszcie jak to u Was wyglądało przed jednoznaczną diagnozą. Jakie dolegliwości, objawy,  jak długie i częste skłoniły Was do wizyty u urologa. Zauważyłam u siebie krew w moczu. Tylko raz, przedwczoraj wieczorem.  Nie mam żadnych dolegliwości, poza niewielkim dyskomfortem w okolicy ledzwi i biodra. Jestem przerażona, w rodzinie byl już rak pecherza i przegrana walka z nim. Życzę wszystkim jak najwięcej zdrowia i wytrwałości. 

  • jak najszybciej do urologa 

  • Tak, wiem, tylko pytam czy to zawsze musi oznaczać jedno,  naczytalam się w necie i jestem przerażona...

  • niemusi ale lepiej sprawdzic



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat