Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 2 lata temu
    Izabela81, dziękuję za wsparcie i naprowadzenie. Masz rację, każdy przypadek jest inny. Przez raka chorują bliscy, nie tylko pacjent. Życzę Tobie i Twojemu Tacie dobrych dni.
  • 2 lata temu

    Po 7 latach jestem znowu na forum…7 lat temu zachorował mój tata, na szczęście wszystko, rak jelita grubego po zakończonym leczeniu nie powrócił. Tym razem historia wraca -moja mama 9 dni temu zaczęła odczuwać bóle brzucha, narzekała tez ze nie może się wypróżnić, często przez całe zycie miewała zaparcia. Wykonano usg jamy brzusznej -wynik Ok, jednak brzuch nadal bolał, ból nie był stały, ale falowy. Trafiliśmy na sor, gdzie zalecono lewatywę w warunkach domowych. Lewatywa słabo jednak pomogła i mama teraz jest na oddziale. Wykryto niedrożność jelita…Strasznie boje się , płacze cały czas, ze to może być rak…miesiąc temu hemoglobina w badaniach krwi wynosiła 12…złośliwość losu, jeśli oboje moi rodzice mieliby ta chorobę…tak się boje, narazie mama ma lewatywy, trzeba oczyścić jelito by wykonać kolono, a dziś dowiem się co dalej, tak strasznie się boje, płacze cały czas, czy znacie przypadki, ze niedrożność wynikała z innego powodu niż onkologiczny?

  • 2 lata temu

    Witam, czy przy nowotworze jelita grubego (odbytnicy) można brać ibuprofen? Pod wieczór najbardziej boli. Z rana i w ciągu dnia nie.

  • 2 lata temu

    10 marca 2022 mąż poszedł do proktologa, gdyż miał krwawienie z odbytu przy wypróżnianiu. Myślał,że to hemoroidy i od miesiąca przed tym zaczął leczyć się na hemoroidy. Nic nie pomagało i stąd wizyta. Dziś już wiadomo, że to gruczolakorak jelita grubego. Tk - Guz jest wielkości 16mmx24mm i znajduje się 3 cm od zwieracza. Przerzutów narazie nie stwierdzono. W tym tyg. był rezonans. Czekamy na wyniki - do 2 tyg. Pytanie czy ktoś miał taki przypadek, że guz był blisko zwieraczy? Czy radioterapia, którą już zalecono chyba przed operacją jest w stanie zmniejszyć na tyle guza, żeby uratować zwieracza i tym samym uniknąć stomii na stałe? Czy stosowaliście jakąś dietę? Suplementy, soki? Chodzi o to, że męża mocno boli nawet jak je lekkostrawne potrawy. Mówi, że jak nic nie je to nic nie boli a jak zje więcej to ból jest mocny i wtedy musi wziąć leki przeciwbólowe. Boli raczej na noc. Z rana nie. Starą się nie nadużywać leków przeciwbólowych.

  • 1 rok temu
    Po tygodniu -dziesięciu dniach od początku radioterapii będzie wiadomo jak guz zareagował. Leki przeciwbólowe jak najbardziej!
  • 1 rok temu

    Dziękuję za odpowiedź. Mąż był dzisiaj  w poradni onkologicznej. Zwołano  już we wtorek w jego sprawie konsylium. Będzie worek :( Miał robione usg. Narządy  w dobrym stanie. Wątroba nie otłuszczona. W najbliższy wtorek ma się zgłosić  do jakiejś pani  doktor do szpitala. Nie wiadomo czy juz będzie naświetlanie.  

  • 1 rok temu
    Worek nie musi być na stałe -po zakończonym leczeniu zadecydują.
  • witam wszystkich niestety mnie też dopadło,rak odbytnicy stopnia drugiego nacieka na błonę podsluzowa,jestem po tomografii komputerowej przerzutów nie ma nie wiem co dalej czy może ktoś powiedzieć jak to dalej z leczeniem z góry dziękuję za odpowiedź.pozdrawiam

  • 1 rok temu
    Leczenie operacyjne i w zależności od głębokości nacieku w ścianie leczenie uzupełniające radio i/lub chemioterapia.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat