Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26202 odpowiedzi:
  • Dziewczyny a w jakim stopniu mieliście wykrytą chorobę i jakie leczenie - może zdradzicie jakieś metody, które stosowałyście i pozwoliły wam przetrwać 10 lat bez wznowy Mam nadzieję, że będziecie cieszyć się dalej dobrym zdrowiem i ze pokonałyście przeciwnika raz na zawsze, oby już nigdy do was nie wrócił sciskam was :)
  • Luty 2019 diagnoza FIGO III C, G3 rak surowiczy. Operacja cytoredukcyjna, chemia karpoplatyna i paklitaksel- 6 cykli. Od pierwszego cyklu Avastin co trzy tygodnie - 18 dawek. Po chemii częściowa remisja. Od września 2019 Olaparib - dawka 600mg czyli pełna. I miewam się naprawdę dobrze :)
  • Mio, czy u ciebie cytoredukcja była całkowita ? R=0 ? R=1 R=2 ??? Jak się czułaś w trakcie bewacyzumabu? Nie miałaś problemów z ciśnieniem i wynikami morfologii? pozdrawiam Cię cieplutko, tak się cieszę, że wszystko z Tobą dobrze, mam nadzieję, że już tak zostanie. życzę CI tego z całego serca :)
  • ptpxpyx, nie nie miałam redukcji R=0, bo wtedy nie miałabym możliwości otrzymania Avastinu, myślę, że było R=1 albo R=2, brak takiego opisu na wypisie. W każdym razie po chemioterapii miałam częściową remisję. Nie całkowitą. Jeśli chodzi o Avastin - dla mnie najbardzoej odczuwalnym skutkiem ubocznym był bóle stawów i mięśni i miałam wrażenie, że ciągle mam problemy z zatokami, czułam się jakbym ciągle miała katar, który spływa mi po tylnej ścianie gardła. Ale to tylko w pierwszym tygodniu po wlewie, potem wszystko wracało do normy. Ciśnienie lekko podwyższone ale nadal w miarę ok. Wyniki w dolnych granicach normy ale ciągle ok, dopiero kiedy zaczęłam brać Olaparib mocno się pogorszyły. Ja Tobie też życzę, żeby leczenie przebiegało bez problemów. Czy Ty będziesz mogła dostać Olaparib? Pamiętam jakis czas temu pacjentki musiały wybierać między Avastinem i Olaparibem. Nie do uwierzenia ale tak było.
  • Ja załapę się na jedno i drugie, bo miałam chemię przed operacją 6 cykli i 6 cykli po i nie miałam całkowitej cytoredukcji i w najnowszym programie lekowym w takich przypadkach jest możliwość otrzymania tych 2 leków razem.
  • Mio2019 Ile u ciebie wynosi marker Ca125?
  • Mój marker przez ostatni rok oscylował wokół 6, teraz spadł do 5,4. Zaczynałam Olabarib z 12, a w kiedy zostałam zdiagnozowana 1,400. Ja dobrze reagowalam na carboplatrynę i już po drugim wlewie CA spadł do normy - był ok 20. Ale marker to sprawa bardzo indywidualna, moja znajoma, które była zoperowana do R=0 i zakonczyla leczenie po chemioterapii ma marker między 15-25. I jest zdrowa.
  • 1 rok temu
    Masz racje, nie zawsze marker daje pełen obraz kliniczny pacjenta.
  • witam się 🙂

    Za chwilę minie 12 lat ... aż nie mogę uwierzyć, mama dalej dobrze. Od tego roku tylko jedna kontrola... 

    Pozdr 

  • Lilith, cieszę się, że się odezwałaś. Historia Twojej Mamy dodawała mi sił w walce z chorobą. Ja mnie FIGO III C, G3 i za chwilę minie 4 lata od diagnozy. I mam się naprawdę dobrze :). Dużo zdrowia dla Was.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat