Rak jajnika

14 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26202 odpowiedzi:
  • 11 dni temu
    Iwona, żeby przystąpić do programu lekowego Inhibitorów PARP (Niraparib, Olaparib) trzeba też spełniać określone warunki np odpowiedź na chemioterapię platynami. Istotne jest też to, że należy zacząć przyjmować te leki nie później niż 8 tygodni po podaniu ostatniej dawki chemii z platynami. Są też inne wskazania i kryteria. Niraparib jest dość toksyczny więc parametry krwi też są istotne. Zapytaj lekarza. Musi Ci udzielić informacji dlaczego nie rekomendował tej terapii dla Ciebie.
  • 11 dni temu

    Jezeli chodzi o niraparib to podaje sie go do 12 tygidni po zakonczeniu chemii a skoro go nie doatalas to faktycznie jakis powod musiał byc, tak jak pisze  Mio. Trzeba pytać lekarza



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat