Rak brodakowaty tarczycy

9 lat temu
Czy ktoś miał operację w Bydgoszczy w Juraszu u dr Pypkowskiego . U mnie zdiagnozowano raka brodakowatego prawego płata tarczycy , jestem po pierwszej biopsji cienkoigłowej , i badaniu usg . Może mi ktoś doradzi czy robić jeszcze jakieś badania żeby sie upewnić i tak łatwo nie dac sie pociąć . Podpowiedzcie mi jak jest po operacji bardzo boli mam do wycięcia całą tarczycę z węzłami .
12 odpowiedzi:
  • Witaj Wiesia10 ja miałam mieć operację u Dr.Pypkowskiego lecz termin sprawił że poszłam gdzie indziej-szybciej ale bardzo dużo dobrych opinii słyszałam na temat dr. jest podobno bardzo dobrym specjalistą od tarczycy jak zarówno kolega operujący z nim dr.Szmytkowski ,też szukałam informacji na ten temat i żeby nie termin to napewno oddała bym się w ręce doktora, ponieważ dużo dobrego słyszałam .Nie wiem czy byłaś już na konsultacji u doktora? Mi też z biopsji wyszło rak brodawkowaty i niestety w hp potwierdziło się . Pozdrawiam
  • Aniu dzięki za odpowiedź wiesz czasem mam wrażenie ze jestem z tym wszystkim sama. Ją miałam tylko biopsje tarczycy u maciaka i wyszło rąk brodawkiwaty ale bez stopnia byłam w tym tygodniu u Pypkowskiego w szpitalu i powiedział mi wstępnie termin na 8 sierpnia tego roku nie wiemczy to późno nie wiem jak do tego wszystkieto podejść ciągle to do mnie nie dociera ze będę operowania ze będę miała wycięte wszystko i później jeszcze ten wyjazd do gliwic przeraża to mnie .piszeszo jakimś badaniu hp to jest przed operacja czy ty jesteś pi operacji podpowiedzi mi ci robić wiezyc im czy podać się jeszcze jednej biopsji a jeśli jesteś po to jak się czujesz jakie masz rokowania.jeszcze raz dziękuję de mi odpisalas przy najmniej wiem se nie jestem z tym sam pozdrawiam wieśka
  • Wiesia ja też miałam biopsje i wyszło ze to rak brodawkowaty no i wtedy operacja juz nie robiłam powtórnej biopsji .Wynik histopatologiczny jest dopiero po operacji.Ja juz jestem po operacji , tak panicznie się bałam ale okazało się ze nie potrzebnie -dużo gorzej było w mojej wyobraźni jestem juz 4 miesiące po i teraz czekam na radiojod w Gliwicach .Bez tarczycy da się normalnie żyć tylko trzeba pamiętać o tabletce z rana i unormowac hormony .jak będziesz miała jakieś pytania to pisz chętnie odpowiem i głowa do góry wszystko będzie dobrze :)
  • Aniu jak ty się czujesz po operacji , czemu tak długo czekasz na jod w Gliwicach - terminy czy taki odstęp musi być , jak długo ci się goiła rana i jak długo byłaś na chorobowym od operacji , masz dużą bliznę , a co z węzłami chłonnymi tez ci usunęli , jakie masz wyniki po operacji .Nigdy nie miałam operacji nie wiem jak zniosę narkozę, wszystko takie nowe i nie znane i to jeszcze latem .HaHa najtrudniejszy pierwszy raz, co nie !!
  • Wiesia ja po operacji czułam się dobrze trochę bolało przy przełykaniu ale wyobrażałam sobie dużo gorzej ,to była też moja pierwsza operacja i panicznie się bałam ale póżniej stwierdziłam że nie potrzebnie .Bliznę mam małą rana wygoiła się szybko ,nie miałam wycinanych węzłów, teraz tylko smaruję bliznę ,po operacji trzeba się oszczędzać nie dzwigać.Na jod w Gliwicach czekam długo ale taki termin dostałam jak byłam na konsultacji ,lekarka twierdziła że to nie jest długo .Naprawdę nic się nie bój operacji !.Zdecydowałaś się na dr.Pypkowskiego? nie da się przyspieszyć tego terminu twojej operacji ?czekanie jest najgorsze ,ja miałam operację w Szpitalu wojskowym wynik biopsji miałam 7 stycznia a 2 lutego byłam już na stole była bym wczesniej operowana ale dostałam miesiączke.Wiesia jesteś z Bydgoszczy? :)
  • Aniu tak zdecydowałam się na Pypkowskiego byłam u niego w szpitalu na wizycie najpierw powiedział mi ze wolny termin jest za rok a później zmieniał ze jutro mogę przyjść, na co się nie zgodziłam tak bez przygotowania , później zaproponował i termin na 8 sierpnia tego roku ale jak powiedziała jego sekretarka że nie mam się nastawiać bo może ten termin się przesunąć. Mi termin odpowiada w wakacje syn nie będzie chodził do szkoły .Tak Aniu mieszkam w Bydgoszczy - Osiedle Piaski . Ile byłaś na chorobowym pamiętasz. Dziękuję Ci za odpowiedz i podniesienie na duchu , mam kompletnego doła , dlaczego my ! :( Pozdrawiam
  • Wiesia ja nie byłam na chorobowym bo przed operacja byłam bez pracy , ja mieszkam na Wzgórzu Wolności .A duży jest ten twój guzek na usg? ja też miałam na prawym płacie .
  • Mój obcy jest wielkości na jednym usg 8x7x12 a na drugim 8x6x6 nie wiem skąd tak rozbieżność , pytałam czy się zmniejsza no niby nie , jeden nie widział zwuknień . Miałam tylko jedną biopsję , najlepsze jest to ze nigdy nie miałam żadnych guzków . Aniu ile mniej więcej trwa leczenie po operacji długo nie mogłaś jeść , długo się Ci goiła rana , miałaś założone szwy do zdjęcia . Gdzie robiłaś biopsję , bo ja się zastanawiam czy nie powtórzyć badania ten mój wynik jest jakiś dziwny , nie m,a określonego stopnia , tylko że obraz cytologiczny odpowiada rakowi brodawkowatemu i jakaś nazwa po łacinie cellulae carcinomatosae. Nie wim o co chodzi .
  • Wiesia ja juz jadłam na drugi dzień po operacji chleb który przynieśli na śniadanie sama się zdziwiłam trochę ciężko się przełyka ale byłam już tak głodna ze zjadłam i jakaś kaszkę w kubku -tego nie zjadłam blle , trochę uciaga szyja po operacji miałam założone szwy i musiałam po 10 dniach jechać do chirurga .Mój wynik biopsji tez był bez żadnego stopnia tylko pisało po łacinie carcinoma papillare czyli rak brodawkowaty , ja miałam biopsje w wojskowym pierwsza nie wykazała nic a ten paskud juz tam siedział a druga już wykazała . ;)
  • Aniu co tam u ciebie , ja już jestem po operacji , wycieczkę w Gliwicach też zaliczyłam , miałam mikroraka jod nie jest potrzebny , co robiłaś z blizną po operacji jak twoja blizna


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat