Karmienie piersią a nowotwór tarzczycy

1 miesiąc temu
Cześć, W biopsji wykryto u mnie rak brodawkowaty - wynik B6. Czekam na konsultacje z onkologiem chirurgiem. Przeczytałam już wiele o metodach leczenia, ale mało jest informacji o KP. Czy są tu mamy z maluszkami, które przez to przechodziły i mogą podzielić się doświadczeniem? Rozważam zamrażanie pokarmu przed operacja żeby tata mógł podawać mleko, laktator w szpitalu żeby nie ustala laktacja. Natomiast nie wiem czy to ma sens przy jodzie karmienie jest już przeciwwskazaniem, wtedy jest jakaś szansa na utrzymanie tego? Syn ma dopiero 3msc i chciałabym jak najdłużej dawać mu mleko.
4 odpowiedzi:
 • 1 miesiąc temu
  Chyba lepiej powoli odstawiać.
 • 1 miesiąc temu
  Hej, byłam właściwie jestem w podobnej sytuacji tylko o krok dalej, bo już po 1 operacji. Gdy tylko mogłam zaczęłam mrozić pokarm-warto jak najszybciej, bo gdy laktacja się ustabilizuje będzie coraz trudniej. Będąc w szpitalu używałam laktatora, bezpośrednio po narkozie musiałam prosić o pomoc. Żaden lekarz nie zabronił mi karmić, ale musiałam sama dochodzić do tego kiedy i czy mogę podać mleko po tym co dostałam. Nie było łatwo znów przystawić dziecko po powrocie do domu, ale w matkach jest ogromna siła i teraz karmię nadal, biorąc hormon. Maluszek ma 4,5 miesiąca. Karmić , trzeba przestać na miesiąc przed jodem. Chyba, że wcześniej nie czujesz się na siłach.
 • 20 dni temu

  dziękuje za odpowiedzi :)

  jestem już po operacji tarczycy i jodowanie zacznę za ok 7tyg. co do karmienia - mroziłam mleka ile się dało.  podczas pobytu w szpitalu korzystałam z laktatora ale coraz rzadziej. Po szpitalu jeszcze dokarmiam piersia ale tez mm. Zmniejszyła się produkcja mleka naturanie, teraz prawie jej nie ma. Dziecko już na MM. Mam jeszcze tabletki na wstrzymanie laktacji ostatecznie. 

  Cieszę się ze mogłam karmic synka prawie 4msc, ale muszę przerwać Żeby wyzdrowieć. Jodowanie - czekam :) :)

 • 17 dni temu
  Trzymaj się!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat