Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4842 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    Hej. Jestem Kasia. Białaczkę zdiagnozowano u mnie w lutym 2020 po tym jak z bólem żołądka zgłosiłam się do lekarza. Okazało się że to śledziona zajmuje całą lewą stronę brzucha. W badaniach WBC 385tys. Badania i leczenie. Imatynib 3 mc potem 10 mc tasigna a teraz kilka mc iclusig. 2 tygodnie temu okazało się że musi zwiększyć mi dawkę na  45mg bo nie ma odpowiedzi molekularnej. Jak znosicie leczenie Iclusig?? Bo ja tragicznie. Wszystko mnie boli. 

  • Renew Car Registration in Dubai without leaving your office or home. We are making an effort to present you with our entire spectrum of car services like Car Testing, Car Insurance in Dubai, etc.
  • Hamdard University is an extraordinary best University in Karachi for gaining knowledge, get Admission in Karachi. We have multiple undergraduate degree.
  • 2 lata temu
    Witaj Kadamana - a teraz jakie masz WBC? Z tego co wiem to chyba nikt na tym forum nie bierze Ponatynibu... Dlaczego nie dali Ci Sprycla (dazatynib) ?
  • 2 lata temu

    Gregor co się dzieje, że się nie odzywasz?🙂

  • Witam pani Basiu ja mam też pytanie przy pierwszym miesiącu leczenia wbc miałam 7 i tak z 2 miesiące później skoczyło na 9 teraz tzn miesiąc temu lekko ponad 10 ale hematolog każe się nie przejmować bo wynik molekularny jest ok i szczerze sama się trochę martwię proszę napisać jak to jest z tym wbc pozdrawiam wszystkich 😉

  • Hej Kadamana, ja jestem na Tasigna wiec nie pomogę ale czytam tez forum brytyjskie i tam napewno znajdziesz osoby które w tej kwestii pomogą https://cmlsupport.org.uk/forum ja się wspomagam translatorem ;). Piszą na tym forum osoby nie tylko z UK ale i USA, Indie czy czy inne kraje europejskie wiec łatwiej o poradę  bo i więcej przypadków.

  • 2 lata temu

    Dziękuję bardzo. Napewno tam zajrzę. Ostatnio WBC w normie. Tyle że po 20 miesiącach leczenia BCR 20% jeszcze i dlatego muszę brać 45mg. Ale szczerze powiem, że bardzo źle znoszę to leczenie i psychicznie (mam depresję i nerwicę lękową) i fizycznie. Dodatkowo przy tej dawce zastrzyki z heparyny by zmniejszyć ryzyko zakrzepicy czy zatoru płucnego.

  • 2 lata temu

    Kadamana tak sobie myślę, że przy takiej ilości WBC i dużej śledzionie nic nie czułaś np. osłabienia, pełności i ucisku w brzuchu, bóle mięśni. Teraz to się nie zamartwiaj, myśl tylko pozytywnie  bo jest leczenie  i będzie wszystko ok. Sama to przeżyłam to znam ten ból. A nie proponowali  Ci przeszczepu szpiku. Życzę zdrowia, pogody ducha i wiary w lepsze jutro.♥️♥️♥️

  • 2 lata temu

    Dziekuje Pani Jadziu. Owszem czułam miałam gorączkę nocne poty byłam słaba potem nawet nie potrafiłam jeść. Ale najpierw myślałam że boli mnie żołądek i może jakieś przeziębienie.  Zbagatelizowałam to bo na głowie miałam inne problemy. Mój syn i mąż są niepełnosprawni. Dotego 3 letnia córka w domu. Więc nie było czasu na siebie. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat