Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4834 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    Moj lekarz prowadzący wysłał mnie właśnie na instruktaż do pielęgniarki i mówiła mi, ze zero smażonego jakiś nabiałow tłustych, napojów gazowanych.. owoce bez skórki itp szok to dla mnie trochę był. Przestrzegać wiadomo trzeba tych godzin to podstawa. Dzięki wielkie za info a jak Ty znosisz tasigne? Jak wyniki u Ciebie długo już ją stosujesz? 

  • 2 lata temu

    Sebek 96 . Nie przejmuj się  tak bardzo dietą bo na diecie ludzie żyją przez całe swoje życie.Pielegniarka powiedziała, żeby unikać tłustych i smażonych posiłków to tylko dlatego żeby oszczędzić wątrobę. Wątroba i tak dostaje wycisk już przez leki które bierzemy. Ja osobiście cały czas podczas choroby PBS a nawet  i wcześniej unikam smażonego, napoi gazowanych, tłustych  potraw, bo nie lubię. Głowa do góry, początek jest zawsze trudny i przeraża nas wszystko. Będzie dobrze.Pozdrawiam ♥️

  • 2 lata temu

    Pewnie powoli do przodu. Ostatnie pytanko odnośnie tasigny czy można ja rano przyjmować na pusty żołądek? Bo 2 godziny przed tabletka nie można nic jeść wiec gdy biore tabletkę o 7 czy muszę jeść powiedzmy o tej 5 godzinie? Z góry dziękuje. 

  • 2 lata temu

    Po przebudzeniu łykami Tansigne i za godzinę jem śniadanie. I tak od 4 lat. Ogólnie choruje 12 lat. Nikt mi nie narzucał diety, sama oszczędzam swoją wątrobę. Ogólnie nie jest źle, da się z tym żyć. Głowa do góry. 

  • 2 lata temu

    jaki lek miałaś wcześniej i dlaczego przeszłaś na tasigme.pozdrawiam

  • 2 lata temu

    tasigne przepraszam

  • 2 lata temu
    Przed Tasigne 4 lata brałam Spycel.Niestey miałam skutki uboczne-wysięk do opłucnej i zmieniono ma na Tasigne. Przy Specelu miałam tez nietolerancje laktozy /ale to taki niegrożny skutek uboczny/.
  • 2 lata temu

    dziękuję i życzę zdrowka

  • 2 lata temu
    Witam. Jesteście już po trzeciej szczepionce ? Pozdr. Bogdan
  • 2 lata temu

    Bod10. Ja szczepilam się 3 dawką w odstępie 3,5 miesiąca od drugiej . Żadnych  dolegliwości nie było, ale myślę że będziemy wszyscy się szczepić jeszcze . Pozdrawiam 😊



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat