Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • Kadamana leczymy się obie tyle samo czadu ja tez zdiagnozowana luty 2020, tez w domu córka 3 letnia podczas diagnozy i doskonale rozumiem, ze kobiety pracujące mające małe  dzieci, są zmęczone i nie wzbudza to podejrzeń. Zajmij się sobą teraz dla nich, mi pomogła terapia w depresji i lękach ale zdecydowanie skutki uboczne nie pomagają w wyjściu z problemu dlatego ja postawiłaby wszystko i pojechała do Krakowa na konsultacje do dr Sachy, są badania nowych leków jeżeli nie masz mutacji T315 to może warto zmienić. 

  • 2 lata temu

    Dziekuje za rady. Pomyśle o tym. A Ty  a jakim leku jestes? I jak sobie radzisz?

  • Po roku Imanitib bez Ccyr, zmieniono na Tasigna i po 3 mc 0,07, samopoczucie fiz. I psych. dużo lepsze na nowych lekach, i mimo max. dawki, brak toksyczności hematologicznej która występowała przy Imanitib 300. Wiec mam nadzieje, ze tak zostanie. 

  • Po roku Imanitib bez Ccyr, zmieniono na Tasigna i po 3 mc 0,07, samopoczucie fiz. I psych. dużo lepsze na nowych lekach, i mimo max. dawki, brak toksyczności hematologicznej która występowała przy Imanitib 300. Wiec mam nadzieje, ze tak zostanie. 

  • 2 lata temu
    Marta 1885- WBC 10 to jeszcze w normie, trzeba obserwować, ja często robię sobie badania morfoogii prywatnie tak dla lepszego samopoczucia, bo teraz mam wizyty co 4 lub 5 miesięcy
  • 2 lata temu
    WBC u mnie też ostatnio skacze, ale jest w normie. Najgorzej było jak brałam Imatynib, miałam wtedy WBC poniżej normy, był dla mnie za toksyczny
  • 2 lata temu

    Mam pytanie.Moze głupie a może mądre.Czy biorąc codziennie Imatinib można pić jakikolwiek alkohol ?

  • 2 lata temu
    Nie ważne czy pytanie mądre czy głupie ,ale takie życiowe. No myśle,że jak od czasu do czasu wypijesz lampkę winka jedno piwo czy małego drinka- nic sie nie stanie. najlepiej obserwowac reakcje organizmu. Ja czasami pozwalam sobie na taki luksus. Szkoda mi wątroby na alkohol i tak ma ciężko z Nami-tyle leków. Pozdrawiam
  • 2 lata temu

    Witam wszystkich jestem tu nowy mam 25 lat. Diagnoza pod koniec sierpnia zapadła pbs. Od początku września brałem meaxin 400 (wyniki morfologii już na pierwszej kontroli wróciły do normy) po pewnym czasie pobolewaly mnie nogi coraz bardziej aż czasem ciężko było chodzić ale przechodziło powiedziałem o tym swojemu lekarzowi kazał na 4 dni lek odłożyć ból ustał i od razu mi zmienił lek na tasigne( biore dopiero 2 dzień) jest to dla mnie trochę niezrozumiałe bo z tego co wyczytałem to początki zawsze są ciężkie i ból praktycznie nieunikniony gdyż organizm się broni. Moim zdaniem na meaxinie komfort życia jest o wiele lepszy… nie miałem żadnej diety nic tabletka rano i praktycznie „zero” ograniczeń. Teraz na tasignie trzeba przestrzegać godzin posiłków itp to zrozumiałe, ale czy ta dieta lekko strawna musi być aż tak ścisła? Ma ktoś dla mnie jakies porady co do tasigny? Żyłem pełna piersią a teraz wszystko wyhamowało do zera…

  • cześć Sebek, jestem na Tasigna i tez muszę przestrzegać postu 2 razy dziennie co bywa uporczywe zwłaszcza w dni kiedy jest impreza ale wtedy przesuwam Max. Godzinę w przód lub w tył połknięcie tabletki - nie konsultowałam tego z lekarzem natomiast trzeba jakoś żyć ‍♀️ myśle ze zmiana dotyczyła szybszej remisji na Tasigna i możliwości odstawienia jej po kilku latach remisji co jest zawarte w ulotce tylko tego leku, wiec są i plusy. Budziki nastawione na czas postu jako przypomnienie a w czasie między nie przestrzegam żadnej diety lekkostrawnej jem normalnie.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat