Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    Przerwa między 2 a 3 dawką u mnie wynosiła 4 miesiące. Nie robiłam przeciwciał, sama zdecydowałam, że się zapisze jak tylko zobaczyłam skierowanie. Mam dużą swobodę w działaniu 🙂. Zresztą i tak wiem, że usłyszałabym aby iść się szczepić bo "jak się nie zaszczepię a zachoruję na covid to na 60% umrę" 😂. 

  • 2 lata temu

    Ja chorowałam na covid i uważam że  tak zle nie było. Podobno imatinib odgrywa pozytywną rolę w  covid , dużo ludzi chorowało zdrowych i przegrali. Co komu pisane .                  Ja też uważam, że trzeba się zaszczepić  bo nawet nastawienie psychiczne ma znaczenie.   Życzę wszystkim zdrówka i ciepelka.

  • 2 lata temu

    Mam pytanko - czy biorąc Imatinib  i chcąc się zaszczepić muszę go odstawić parę dni przed i parę dni po szczepieniu?

  • Nic podobnego! Nasz lek nie ma żadnego wpływu i odwrotnie na szczepionkę!... Przynajmniej nie znane są takowe przypadki. Tajemnica sukcesu Naszego życia to właśnie ten lek i nie odstawiaj go bez porozumienia z hematologiem prowadzącym. Mi nic hematolog nie kazał zmieniać wręcz powiedział że są same wskazania aby się szczepić....

  • 2 lata temu

    Cześć wszystkim, odebrałam dziś wyniki BCR ABL i wynosi 0,030 ostatnio tzn 4 mies temu miałam 0,028, wizytę mam 6 października , zobaczymy co powie lekarz 🤔. Pozdrawiam Was cieplutko w ten zimny wieczór

  • 2 lata temu

    Tatka  lekarz powie, że ok jest.Bo chyba nie jest najgorzej, oby tak dalej.Czy długo u Ciebie tzn.tam gdzie się leczysz czeka się na wynik?    Pozdrawiam i zdrówka życzę

  • Hej chcialam się z wami podzielić taka wiadomością 3 miesiące temu zaczęłam leczenie imatynib biorę nibix i po 3 miesiącach wynik cytogenetyczny mam 1.08%  💪💪💪 moj lekarz zadowolony ja trochę oderwana od rzeczywistości mówię że myślałam że będzie ponizej 1 ale przejrzałam JesCze raz forum i wiem że jest dobrze Bardzo też w tym miejscu chciałam podziękować pani jadwidze bez niej te 3 miesiące były strasznie ciężkie a tak leczymy się dalej 😉

  • 2 lata temu

    Hej, leczę się w Gdańsku i czekam na wyniki BCR ABL ok. 10 dni . Morfologia troszkę poniżej normy krwi mi czerwone , ale to chyba norma przy naszym leczeniu ? Życzę zdrowia dla nas wszystkich ! 

  • 2 lata temu

    Marta 1985   dzięki, jest dobrze.♥️♥️♥️

  • 2 lata temu

    Witajcie. Czy szczepicie się tą 3 dawką na covid czy czekacie jak wszyscy  pół roku. Bo nie wiem co zrobić a  jednoznacznej odpowiedzi brak. Jedni mówią , że poczekać a drudzy że się szczepić.😉. Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat