Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4839 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

                   Arturecki dzięki za pozdrowionka i życzę Ci również jeszcze lepszego wyniku, samych zer oczywiście.                                           B.Bednarska daj znać jak z tymi wynikami na p. ciała. Pozdrawiam

  • Wczoraj miałam robione badania na przeciwciała na COVID , liczba 756 . Hematolog ocenił, że to dobry poziom, w związku z tym nie muszę robić testów przed wizytą w poradni. Badania molekularne również dobre - 0.001. Pozdrawiam wszystkich. B.B.
  • Gratulacje b.bednarskax, mam pytanie kiedy chorowałaś na COVID...? I te przeciwciała robiłaś z ciekawości czy konieczności? Szczepiona byłaś? Sorki wiem może gdzieś pisałaś wcześniej o tym...

  • Hej Arturecki. Nie byłam zakażona covidem, drugą szczepionkę przyjęłam w maju br. a test na przeciwciała to była propozycja hematologa po to, by przed wizytą kontrolną w poradni hematologicznej nie wykonywać testów. Poziom przeciwciał uprawnia mnie do sprawnego, w krótszym czasie przebiegu wizyty . To są środki ostrożności przyjęte przez kierownictwo placówki w celu ochrony pacjentów zwłaszcza przyjmujących kroplówki z chemią,lekarzy oraz innych pracowników. Pozdrawiam B.B.
  • 2 lata temu

    Bednarska to pięknie wszystko wygląda.Wychodzi na to, że p.ciala robiłaś gdzieś po ok.2 miesiącach od drugiej szczepionki. Czy po odbiór leków  w Twojej placówce musi być test? Na razie u mnie nikt nie chce, jedynie dotyczy tych co przychodzą na kroplówki.Jeszcze raz dopytam czy hematolog dała skierowanie czy można bez.  Pozdrawiam wakacyjnie i życzę zdrowia .😍😍.

  • Cześć Jadwiga. Oczywiście, że skierowanie na p-ciała dał hematolog. W gabinecie zabiegowym pielęgniarka dodatkowo pobrała krew do zbadania p-ciał. Po uzyskaniu odpowiedniego poziomu nie muszę robić testu przed wizytą .Dla mnie to duże udogodnienie. Pozdrawiam B.B.
  • Wybaczcie ale u mnie nie ma aż takich restrykcji. W placówce gdzie leczę się ja aby w maseczce być i tyle. W poradni bez żadnych innych czynności ludzie są przyjmowani, na oddziele chemioterapii pobieraną mam krew na badania także bez tych czynności...co oddział to inne obostrzenia. W związku z okolicznościami jestem w sumie za tymi przedsięwzięciami i aby każdy ich przestrzegał może nie było by tego wszystkiego. Pozdrawiam serdecznie.

  • 2 lata temu

    Witam. Chciałem zapytać jak u Was po przejściu korona wirusa i po tych szczepieniach? Bo ja ostatnio mam problemy z nerwicą i pojawia mi się arytmia i przyśpieszony puls, tachykardia. A nigdy nie miałem takich problemów. Zapisałem się właśnie do kardiologa bo nie wiem czy to jest związane z psychiką i nerwami czy coś innego. Czy może ma związek z tym pieprzonym covidem.

  • Się ma Juras, te objawy o których mówisz miałem gdy jeszcze nie pogodziłem się z chorobą. Ale po wizycie u psychiatry oraz półrocznej terapii farmakologicznej wszystko wróciło do normy. Przeszedłem COVID i jestem zaszczepiony i wszystko póki co jest ok. tak mi się wydaje przynajmniej. Miejmy nadzieję że te Twoje objawy to chwilowe niedomagania które szybko zwalczysz, oczywiście wizyta u lekarza specjalisty obowiązkowa. Pozdrawiam serdecznie i dużo zdrowia życzę.

  • 2 lata temu

    Juras ja mam arytmie już bardzo długo, proponowali mi ablację, ale zrezygnowałam.Tu niestety stres ma duże znaczenie  i jest bardzo złym doradcą. Myślę, że dobrze jak się wybierzesz do kardiologa..Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat