Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    Juras, robiłam RTG po przechorowaniu covida i miałam powiększone serce w całym obrysie a płuca ok.Czekam na tomograf.♥️

  • 2 lata temu

    Juras jak samopoczucie?🙂

  • 2 lata temu

    JadwigaP witam. Byłem u kardiologa z tydzień temu robione miałem EKG przez parę dni i wszystko ok. Przy okazji zrobił mi USG serca i mówił że nie widzi jakiś zmian. Ale przepisał mi potas, magnez i jakiś koenzym Q10. Przy okazji biorę jakiś pramolan na nerwy i widzę że to serce się uspokoiło, tzn. jest teraz wolniejszy puls. Pewnie to przez nerwy bo jest ich trochu trochę i może też przez te gorąca co były. Kwas moczowy mi podskoczył i mam minimalnie poza maksa.

  • 2 lata temu
    Cześć, nie wiem czy widzieliście, ale w systemie są już wystawione skierowania na 3 dawkę szczepionki, dla naszej grupy. Badaliście sobie przeciwciała? Szczepicie się kolejną dawką?
  • Też mam skierowanie na 3 uzupełniającą dawkę szczepionki. Nie rejestrowałam się na szczepienie bo dopiero są 3 m-ce po pełnym szczepieniu, a poza tym z polecenia hematologa miałam robione badanie przeciwciał z wynikiem 656,5. Pod koniec września mam wizytę i wtedy zapytam. Pozdrawiam B.B.
  • 2 lata temu
    Ja dzisiaj zrobiłam sobie przeciwciała i mam 300. Drugie szczepienie miałam w kwietniu.
  • czy u was też rano po przebudzeniu pojawiają się obrzęki pod oczami?

  • U mnie obrzęk jest, nad oczyma i pod. Nieraz mocniej wyjdzie pod okiem ale nie wiem od czego to zależy... pewnie chodzi tu o zatrzymywanie się wody w organizmie?

  • 2 lata temu

    Dzień dobry wszystkim 🙂 czy ktoś ma listę leków/substancji niedozwolonych, których nie można stosować przy imatynibie? Jedyne co wiem to, że paracetamol, grejpfrut i dziurawiec są zakazane.

    Proszę o pomoc. 

    P. S. Jestem już kilka dni po przyjęciu 3 dawki. Od strony technicznej placówki medyczne nie są do tego jeszcze przygotowane. Był problem, żeby w systemie zaznaczyć, że przyjmuję 3 dawkę czy wygenerować certyfikat, który w dalszym ciągu pokazuje i informuje o przyjęciu 2 dawki z 2. Samopoczucie po 3 dawce nie jakieś najgorsze: temperatura 38, dreszcze, ból reki. Jak po 2 poprzednich.

    Pozdrawiam wszystkich

  • 2 lata temu

    K.ania   Jaka przerwa była między 2  a  3 dawka szczepienia u Ciebie. Czy robiłaś wyniki  na p. ciała czy tak z automatu bo jest e skierowanie.Ja będę się upominać od hematolog skierowania na p. ciała.

    My przy imatynibie mamy pewne ograniczenia,  tak jak wspomniałas .Listy co można i co nie nigdy nie widziałam, zawsze na bieżąco się szukało informacji.                              Pozdrawiam i zdrowia życzę.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat