Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    Arturecki brawo super osiągnięcie. Jak widać trzeba się więcej ruszać to i efekty lepsze. Ja leczę się dopiero pół roku i większy wysiłek mnie męczy. Nie wiem czy to jest skutkiem ubocznym choroby, leków a może zwiększoną masą ciała. 

    Myślę, że zacznę od dłuższych spacerów;) i mniej słodyczy.

    Życzę nam wszystkim sukcesów , a w szczególności w chorobie.

    Pozdrawiam 

  • Drodzy moi mam pytanie...ostatnim razem po wizycie zmieniono mi lek z Nibix na Imatynib Accord. Od dwóch dni mam takie szumy w uszach lub mi się wydaje mam... W ulotce Accord czytałem o ewentualnych skutkach ubocznych i coś tam wspomniano że niezbyt często są takowe... Czy ktoś z Was miał takie przypadłości? Pozdrawiam Artur.

  • 2 lata temu

    Cześć Arturecki , ja od roku mam imatynib Acord , pojawiają się szumy w uszach, ale bardzo rzadko i szybko ustępują - także spoko. Ważne jednak jest to , że ten lek na mnie działa bardzo dobrze , wskaźnik BCR ABL na każdej wizycie niższy 💪. 3 - maj się! 

  • Dzięki Tatka za odpowiedź, uspokoiłaś mnie deko, Imatynib Accord mam drugi raz jakoś pod koniec ubiegłego roku dostałem go, brałem 3 miesiące miałem wrażenie że lepiej go toleruję jakby mniejsze objawy jelitowo żołądkowe...po następnej wizycie znowu Nibix a po kolejnej powrót do Accord biorę go po raz drugi już 2 miesiąc, do wizyty zostało niecałe 30 dni, ciekawe co teraz dostanę!? Niby ten sam główny składnik leku ale jak pisałem z piątku na sobotę dziwne szumy w uszach myślę że to po Accordzie bo nic innego nie wydarzyło się w moim życiu!?

  • Witam, mam pytanie do przyjmujących Tasignę. Czy jest szansa otrzymać leki na 2-3 mc czy Wy tez macie wizyty 1 w miesiącu? 

  • W programach lekowych dla pacjentów onkologicznych wprowadzone zostały zmiany w związku z epidemią COVID-19. W przypadkach w których stan pacjenta jest stabilny a odsunięcie wykonania badania kontrolnego pozostaje bez wpływu na stan zdrowia i bezpieczeństwo chorego możliwe jest przesunięcie terminu tego badania. Na początku było trochę oporu ale stanowczość pacjenta pomogła. Teraz dostaję leki na 2 lub 3 m-ce. Pozdrawiam B.B.
  • dziękuje za informacje 🙂

  • 2 lata temu

    hej Polineczka :)

    Gdzie się leczysz?jestem na tasignie od 2013 r. Z dwiema próbami odstawienia leku (bez powodzenia). Dostaje lek na 3 miesiące w Krakowie:).

  • Cześć Paulina :) Ja leczę się w Warszawie na Tasigna jestem 2 mc i w aptece szpitalnej otrzymałam informacje, ze tego leku nie można otrzymać na więcej niż mc. U mnie za wcześniej na wizyty co 3 mc ale miałam nadzieje, ze ten czas niebawem przyjdzie. Jestem po niepowodzeniu leczenia Imanitib, na Tasigna czuje się dużo lepiej i mam nadzieje na lepsze wyniki. Otrzymuje dawkę 2x400.

  • 2 lata temu

    Hej:)

    Pewnie to wynika z faktu, że ja mam dawkę zmniejszoną do minimum czyli 2x200mg. Apteka wydaje mi mniej niż normalnie, a mi to wystarcza na dłużej. Większa dawka powoduje u mnie pokrzywkę polekową a 4 tabletki to już w ogóle kosmos(wszystkie skutki uboczne z ulotki).. ważę 47-48 kg. I to ponoć dlatego;).



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat