Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Witam wszystkich Białych Ludzi :) od dwóch dni wiem o tym forum, nie zdążyłam jeszcze przeczytać całego. W połowie grudnia 2020 zdiagnozowano u mnie CML w fazie przewlekłej i też od tej pory przyjmuję Meaxin 400. Na początku potworny ból kości, stawów, skurcze mięśni. Teraz ze skutków uboczych pozostały tylko mdłości i częste uczucie zmęczenia. Do pracy wróciłam po miesiącu od rozpoznania, uważam że to ona jest najlepszym lekiem. Sprawa jest dla mnie jeszcze świeża ale od początku nie załamuję się, zresztą niektóre posty tutaj napawają optymizmem 🙂. Wesołego Alleluja! 

  •  Arturecki to nie jest żadne lenistwo,jak nie chcesz odpowiadać na moje pytanie to nie musisz.Jestem tu nowa i dopiero jestem na setnej stronie , każdy na skurcze poleca magne b6 ,który akurat nie działa na moją mamę.Łapią ją codziennie skurcze po 3 razy,aż płacze z bólu.Wiec pytam o inne rady,mama mówiła lekarce ,że łapią ja skurcze i niestety nic jej na to nie poradziła.

  • Lidka...zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

  • Wzajemnie

  • 3 lata temu

    Zdrowych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. ! Dużo zdrówka  wszystkim życzę 🙂

  • 3 lata temu

    Lidka3232. Mi pomagał aspargin. Brałam go 2 razy dziennie. A skurcze miałam tak bolesne, że też z bolu płakałam. Pomagalo mi też  chodzenie po  zimnej terakocie  ,albo zimne okłady. Skurcze minęły  jak dobrze pamiętam po 3÷4 miesiącach.  Pozdrawiam i zdrówka  życzę  🙂

  • dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc🙂

  • 3 lata temu

    Lidka mi pomaga też Slow-mag z Wit. B6. To jest droższy preparat, ale skuteczny. Spróbujcie. Moim zdaniem aspargin jest słaby, a poza tym zrobić należy na potas i magnez wyniki. Skurcze są bolączką prawie nas wszystkich. Pozdrawiam 

  • Dziękuję za odpowiedź.Magnez i potas są w normie.

  • Witam forumowicze, w związku z niepowodzeniem w leczeniu będe miała zmianę leku. Aktualnie czekam na wyniki dot. mutacjiwiec który lek nie wiem. Czy jest na forum ktoś kto miał zmianę właśnie w związku z niepowodzeniem a nie nietolerancja? Boje się tej zmiany bo do skutków ubocznych Imanitib już się przyzwyczaiłam, a początek był ciężki i boje się zmiany na mocniejsze leki. Na co się przygotować, na co zwrócić uwagę może macie jakieś wskazówki?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat