Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4843 odpowiedzi:
  • 3 lata temu

    Dorota 52 napisałam do Ciebie na priv, jak możesz i chcesz to proszę o kontakt Pozdrawiam 

  • 3 lata temu

    Jadziu napisałam wiadomość. Później  się odezwę . Pozdrawiam serdecznie🙂

  • 3 lata temu
    Hey. Jak tam idą szczepienia ? Ja zaszczepiłem się 10, druga dawka 15 maja. Bez skutków ubocznych.
  • 3 lata temu

    Witajcie, a kto przechorowal Covid i się zaszczepil i po jakim czasie po chorobie? Pozdrawiam 

  • Witam. Ja jak wcześniej pisałem zaszczepiłem się 17.03. Pfajzerem. Następnie 22.03. moja żona zachorowała na COVID ja miałem objawy 23.03. test zrobiłem 26.03 i otrzymałem wynik pozytywny. Przeszedłem w sumie lekko chyba ponieważ 2 dni wieczorem gorączka gdy osiągnęła 38 stopni brałem lek przeciwgorączkowy. Zanikł mi smak i zapach ale pozwoli wraca do normy. Nie czułem się zmęczony, głowa lekko bolała tak jakby coś działo się z zatokami, miałem także kaszel odksztuszałem wydzielinę. Stan podgorączkowy 37, 5...37,3 a rano osłabienie utrzymywał się ponad tydzień. Powoli wracam do sił. Na 21.04 został wyznaczony termin szczepienia drugą dawką. Poszedłem do punktu szczepień i przekazałem powyższy stan rzeczy, ma być ustalony nowy termin. Konsultowałem się też z lekarzem rodzinnym który to powiedział że szczepienie po 1,5 miesiąca do 3. A rozmawiając z moją stomatolorzką która stwierdziła że po 6 miesiącach...lub nawet nie brać drugiej dawki!? Czy Wy mieliście podobny przypadek? Po jakim czasie wskazywano termin drugiej dawki szczepionki? Może jakieś inne przemyślenia lub decyzje otrzymaliście od lekarzy?

  • Wg rozporządzenia Rady Ministrów i wydanych na tej podstawie wytycznych Ministerstwa Zdrowia z 19.03.2021r. szczepienie następuje nie wcześniej niż 3 m-ce od uzyskania pozytywnego wyniku testu, jednak przepis ten nie dotyczy osób urodzonych po 1951 r. m.in. z chorobą nowotworową, które przeszły zakażenie. Powinni być szczepieni wg dotychczasowych standardów. Pozdrawiam B.B.
  • dziękuję za odpowiedź 👍🙂

  • 3 lata temu

    Najgorsze jest to, że lekarze mają różne zdania. Mi dr rodzinna kazała się zaszczepić po 1,5 miesiąca od ustąpienia objawów choroby, nat omiast w szpitalu na oddziale hematologii lekarka powiedziała że po 3 miesiącach. Powiedziała, że nawet nie wielka ilość p. ciał nas zabezpiecza. Tylko czy my wytwarzamy te p. ciala jak zdrowi.                     ...           Pozdrawiam 

  • 3 lata temu
    Arturecki-ja zachorowałam na Covid 18 marca, szczepiona byłam 17 kwietnia a drugą dawkę mam 22 maja. Moja hematolog powiedziała, konsultowałam to z moją hematolog, zresztą byłam szczepiona w poradni hematologicznej w szpitalu
  • 3 lata temu

    A ja dzisiaj odebrałam wynik molekularny i 0, 001.No oczywiście bardzo się cieszę. ♥️ 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat