Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4842 odpowiedzi:
  • Oczywiście chodzi o szpital w Warszawie na ul Banacha. Pozdrawiam 

  • Więc ustal lekarza, który przyjmuje prywatnie a pracuje w tym szpitalu i idź na pierwszą wizytę, może Cie weźmie do siebie na oddział. Próbuj nic nie masz do stracenia a może się uda. Pozdrawiam i powodzenia życzę. 

  • Co się dzieje, że wszyscy milczą, czyżby magia świat. Pozdrawiam 

  • 6 lat temu

    witam, po przeczytaniu tej lektury w końcu sie zalogowałem :)

    Lecze sie od roku na przewlekłą białaczkę w klinice w katowicach.

    Przyjmuje Meaxin (imatynib) raz dziennie w dawce 400mg od 07-10-2016

    krew po miesiącu czy dwóch idealna. po badaniu szpiku gen filadephia obecny w 88%, pół rocznym lecznie genu PHi nie stwierdzono. Badania molekularne, po 10 miesiącach oznaczenie ilościowe BCR/ABL (p210) =0,852%.

    Po roku BCR/ABL =0,289% i troche mnie to martwi , bo zakłada sie ze powinno być 0,1 lub mniejsze.

    Lekarka przekazała mi ze to optymalna odpowiedz molekularna po roku leczenia  imatynibem i zaleca sie nadal tą samą dawkę.

    Czy jest sie czym nie pokoić ?

    co do wczesniejszych wpisów, chciałem odpowiedzieć ze moja lekarka i prywatne wizyty u ogólnie znanego profesora nie dały przeciwskazań dla osób ćwiczących sport. Mówili ze mam żyć normalnie, siłownia bezproblemu, sporty zimowe, basen zadnych przeciwskazań z ich strony. 

    wszystkim zdrowia życzę oczywiśćie i dobrych wyników .

    Wpis edytowany dnia 02-01-2018 20:17 przez gregor
  • Wszystkiego najlepszego 

     w nowym roku i dobrych wyników, jak najwięcej 0,0000🙂

  • Witajcie. Kochani czy jest wśród Was ktoś kto nie został dopuszczony do pracy i została przyznana mu 1 grupa inwalidzki z powodu PBSZ?

  • 6 lat temu

    Sluchajci moze wiecie co dzieje sie z nasza Nala? Martwie sie bo zawsze bylo pelno jej pozytywnej energi a teraz nie pojawia sie ani u nas (pbl) aniu tu.

    Napiszcie prosze.

  • Też myślę o Nali, bo długo się nie odzywa i jakoś Jej brakuje. Pozdrowienia dla wszystkich 🙂

  • U Nali to chyba jeszcze święta trwają bo na Facebooku tylko imprezka za imprezką bo szkoda życia na smutki buziaczki dla Nali i dla wszystkich. Co do pytania o grupę i pracę- ja mam stopień znaczny z zespołu orzekania i normalnie pracuję w biurze 7 godzin-  i z tego co wiem bez dodatkowych schorzeń w Zusie nie ma szans na rentę - więc człowiek zdrowy pracować może 

  • 6 lat temu

    Ja co prawda mam przelekla bialaczke limfocytowa mam znaczny st.niepelnosprawnosci orzeczony na 5 lalatez pracuje 7h w biurze 😁.mam tez astme oskrzelowa i teraz po tym jak przeszlam zapalenie płuc chce zlozyc wn.o przyznanie renty.Jak mi to wyjdzie nie wiadomo.wniosek nic nie kosztuje warto sprobowac 😍.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat