Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 12 dni temu

    Bageta 40,  ja od m-ca biorę Meaxin, wcześniej brałam Accord, Nibix,. Dla mnie wszystkie mają te same skutki uboczne tj. wzdęcia, ból żołądka, wspomagam się  mesopralem 20mg. Biorę 300 mg to chyba dlatego daje radę, wyniki przy Accord i Nibix dobre, a teraz zobaczymy.Bageta jak masz same zera molekularne to lekarz coś mówi o odstawieniu leku czy nie jest chętny.  Pozdrawiam 

  • 11 dni temu

    Jadwiga dziękuję za podpowiedź, być może już czas wspomóc się jakimś osłonowym.

    Leczę się 3,5 roku, natomiast 0 mam od 1,5 roku więc jeszcze minimum 1,5 muszę utrzymać wynik. 

    Mój lekarz preferuje stopniowe odstawianie: tj. 3 lata głębokiej odpowiedzi, póżniej zmniejsza dawkę o połowę. Ostatecznie oczywiście odstawia leczenie. Nie wiem tylko jak długo będzie trwało to leczenie że zmniejszoną dawką, ale dla mnie to i tak byłby sukces no i skutki uboczne pewnie mniejsze :)

  • Hey Dziewczyny 

    U mnie też lekarka odstawia powoli od roku jestem na 100 imatynibu kiedyś bralam Nibix. Zdecydowanie Nibix jest dla mnie najlepszy.jesli w czerwcu melekularne wyjdą na 0 to w Sierpniu odstawiam leczenie po 7 latach brania imatynibu. Bo je się ale na razie do sierpnia nie myślę o tym. 

    Pozdrawiam 

  • 11 dni temu

    Wiola to super by było, bo jednak te imatyniby jakie by nie były z nazwy to robią spustoszenie. U mnie w marcu minęło 27 lat, w tym ,22 lata na imatynibie/różnych/ to już problemy z żołądkiem ale ciągnę ten wóz.

    Trzymajcie się dziewczyny, pozdrawiam serdecznie 

     



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat