Chemio i raioterapia jenocześnie?

4 lata temu

Witam, u mojego taty w czerwcu wykryto nowotwór odbytu. Okazało się że "rozlał" się po odbycie i są przerzuty nieduże do węzłów chłonnych. Onkolog zlecił radioterapię i chemioterapię w jednym czasie,pobyt w szpitalu 2 miesiące. Czy ktoś przechodził takie leczenie? Jak znosi to organizm? Dodam, ze tata choruje na serce i cukrzycę.

3 odpowiedzi:
  • Lakie90  połączenie chemioterapii z radioterapią jest dość częste. Widocznie onkolog stwierdził, że takie postępowanie przyniesie Twojemu tacie najlepsze korzyści. Radioterapia odbywa się codziennie, chemia w zależności od schematu z przerwami. Tata zostając w szpitalu będzie pod stałą opieką. 

  • 4 lata temu

    Ani chemia ani radio nie jest obojętne organizmowi ,chemia jak pisze Agnieszka 76 na przerzuty radio zmniejsza i wysusza guzy .

    W trakcie trzeba wzmacniać układ odpornościowy dobrym wyselekcjonowanym jedzeniem to podstawa ,bo chemia niszczy układ odpornościowy i organizm może sobie nie poradzić .Ważne by tej chemii nie stosowali w nieskończoność bo na pewno zniszczą wsio co dobre .

    Trzeba byście pytali,  nie bali sie zadawac pytania o to lekarzowi do kiedy ,jaka chemia etc .

    Właczcie tacie ryby tłuste codziennie do menu i zapytajcie czy mógłby do obiadu wypić niewielką ilość dobrego własnego wina gronowego ,czy nie będzie konfliktu to by wzmocnił krew ,bo chemia niszczy parametry krwi .

    Pozdrawiam serdecznie 

  • 4 lata temu

    A czy tata ma guz w odbycie ?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat