Rak Odbytu Gruczolorak (hospicjum)

5 miesięcy temu
Witam proszę o poradę , moja babcia lat 68 w Maju tego roku zaczęła mieć problemy z wypróżnieniem w Sierpniu zaczął ja bolec brzuch poszła na usg , okazało się ze jest Guz , została skierowana na kolonoskopię oraz na biopsje , kolonoskopię zdołała zrobić na 90 cm , w tym wyszło ze ma hemoroidy 2 stopnia , oraz guza około 2/3 cm z którego została pobrana biopsja (reszta jelita przejrzysta gładka itd ) .. przyszły wyniki 2 guzów jeden z początku odbytu drugi troszkę głębiej okazało się ze to rak złośliwy gruczolorak , skierowanie na tomografie oraz na rezonans . Wyniki przyszły miesiąc temu , brak przerzutów do wątroby oraz do miednicy , kobiece narządu tez Ok , bez przerzutów (jedynie coś na płucu wyszło ze jest jakiś guzek 5mm do kontroli . Zlecono radiochioterapie , babcia pojechała do lekarza on powiedział ze widzi ze nie może siedzieć z bólu wiec w pierwszej kolejności wyłonić trzeba stomie żeby nie miała problemów z wypróżnieniem , babcia pojechała na radio 12.12 do szpitala dostała skierowanie na stomie 14.12 , operacja została zrobiona dopiero 18.12 babcia miała wyjść 22/23 Grudnia po operacji (ale skarżyła się na bol odbytu ..) nic z tym nie robili dopiero przed dzień wyjścia się zainteresowali i się okazało ze ma ropień i jej czyścili .. później się lepiej czuła bo już nie bolało , 26.12 złe się czuła w szpitalu pierwszy raz nudności , dziś dostała wypis 27.12 jak się okazało lekarz przekazał nam ze dostanie skierowanie do hospicjum na oddział paliatywny bo ze nic się nie da zrobić i będzie tylko gorzej … ale jakim cudem skoro po zabiegi stolik odrazu miała jechać na radiocjemioterpaie do innego szpitala ? Ktoś miał taka sytuacje , pomóżcie bo nie wiem co robić w takiej sytuacji .. babcia na dzień dzisiejszy jest osłabiona po leżeniu 2 tyg w szpitalu ale tak czuje sie Ok .
18 odpowiedzi:
 • 5 miesięcy temu
  Gdzie obywał się zabieg i gdzie miało być dalsze leczenie?
 • 5 miesięcy temu

  Operacja była robiona w Jaworznie na oddziale Chirurgi . Tak jak mówię miała mieć najpierw radiochemioterapie ale powiedzieli ze najpierw stomia i odrazu po stomii wrócić na radio . Tylko ze nie wiem czy teraz by jej zrobili skoro ma otwarte rany po czyszcZeniu ropnia wokół od odbytu . Plus w szpitalu powiedzieli ze są niby nacieki .. ale jakim cudem skoro 3 tyg temu miała robione wszystkie badania (tomograf , rezonans i było Ok i zaliczała się do leczenia a tu nagle ze nie będzie lecZenia i czekać na najgorsze ... 

 • 5 miesięcy temu

  Dalsze leczenie (radiochemioterapia) miała być w Dabrowie Górniczej 

 • 5 miesięcy temu

  Witaj ,szybko ustalić dobrego onkologa i zabierać babcię na własne źądanie (po uzgodnieniu wizyty )u tego lekarza .

  Partaczy ktoś cały proces  leczenia ,mówiąc brzydko zrobił olewkę

  Nic dobrego z tego nie wyniknie .

  Może być tylko gorzej i tragicznie .

  Zmienić lekarza ,nie dyskutować z partaczami ,bo babcia Wam umrze .

  Nie starszę, wejdź na fb na grupę rak jelita grubego i dowiedz się gdzie babcię zawieźć .

  Powodzenia i napisz potem tutaj jak Wam poszło .

 • 5 miesięcy temu

  Tutaj piszesz ,ze jest w domu już ,przepraszam nie doczytałam .Tym bardziej zróbcie tak jak napisałam .

  I to szybko .

 • 5 miesięcy temu
  Mam pytanie bo mąż nie moze sie zdecydowac - kolonoskopia klasyczna czy kapsułkowa?
 • 5 miesięcy temu

  Kapsulkowa nie usunie polipow jak by były ,niestety .A usunięcie i tak będzie podczas endo, po co ryzykować ?

 • 5 miesięcy temu
  We issue a regular newsletter to interested clients, detailing any new girls and developments in our Escorts In Vasant Kunj to ensure that you always know what is going on.
 • 5 miesięcy temu
  Ok
 • 5 miesięcy temu
  Zdecydowanie klasyczna jak można to w pełnym znieczuleniu Przy kolonoskopii mozna usunąc wycinki i pobrać materiał który budzi wątpliwości do badania.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat