Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4838 odpowiedzi:
  • 2 lata temu

    Rozumiem. Fajnie że od początku jestes na jednym leku bo ja już miałam kilka zmian. Dużo zdrówka 

  • Kadamana a gdzie się leczysz? I czy badali Cię pod kątem mutacji i czy coś wyszło? W Stanach wchodzi nowy lek asciminib czy jakoś tak ma dużo lepsze wyniki od innych, dobrze sobie radzi z mutacjami a jest wg badań klinicznych mniej toksyczny niż ponatynib, może warto porozmawiać z lekarzem. 

  • 2 lata temu

    Hej Polineczka. Miałam robione badania bo mi hematologa dzwoniła ze wyszła jakaś nowa mutacja i muszę powtórzyć badania. I potem stwierdziła że jednak nie ma mutacji.  A leczę się w Katowicach. Wizytę mam w marcu zobaczymy co powie. Poczytam o tym nowym leku dzieki za info

  • 2 lata temu

    Kadamana a ile miałaś tys. leukocytów w morfologii jak Ci zdiagnozowali białaczkę? Bo spotkałem się z opiniami że to może mieć później znaczenie. I dlaczego tak Ci zmieniają lek: przez to że wyniki za bardzo nie spadają czy tamtych leków nie tolerowałaś, nie mogłaś brać?

  • 2 lata temu

    Jurajs jak rozpoznali mi białaczkę miałam WBC 385 tysięcy. Imatynibu nie tolerowałam ciągle wymiotowałam i nie dawał rezulatów. A tasigna nie dawała efektów. A Wy jaki mieliście wynik WBC przy rozpoznaniu?

  • 2 lata temu

    Kadamana ja miałem jak kojarzę coś około 125 tys leukocytów.  I powiem tak że dobrze znosiłem imatynib, chociaż problemy żołądkowo-jelitowe to zawsze jakieś delikatnie  były. Ale coraz gorzej go zaczynam teraz tolerować. Wczoraj byłem na wizycie to wynik PCR mam 0,007. A na Spryclu jak się czułaś? Bo mam kumpla i dobrze go znosi. A z tego co on mi mówił to miał w czasie postawienia diagnozy coś około 400 tys leukocytów także sporo.

  • 2 lata temu

    Ja nie brałam Sprycel. Nie wiem czemu ale hematolog po Tasignie odrazu przeszła na Iclusig bo niby taki bardzo skuteczny. Powiem szczerze ze sama nie wiem co myśleć co robić i wogole. Niby juz 2 lata będzie jak jestem chora ale nie potrafię się z tym  pogodzić. 

  • Ja miałam ponad 200 tys. U mnie Imanitib to i brak remisji cytologicznej i efekty boczne i Tasigna dała radę od pół roku jest lepiej. Rozumiem Cię doskonale też jestem zdiagnozowana w lutym 2020 i zajęło mi 1,5 roku żeby chwile się pocieszyć i wróciły stany lękowe. Ja gdyby Tasigna zawiodła rozważałam konsultacje w Krakowie u dr Sachy to chyba największy autorytet w Polsce. Moja psychoonkolog pracująca na oddziale hematologii na codzień uważa, że zawsze warto skonsultować jeszcze z kimś leczenie.

  • 2 lata temu

    To prawda, że czym szybciej choroba  została wykryta tym lepsze rokowanie.Prawie każdy z nas dowiedział się o chorobie podczas badań krwi , często przypadkowo i w innej sprawie.. Wątroba napewno dostaje w kość, ale i dieta ma znaczenie.Stan wątroby też zależy i od wieku, u ludzi zdrowych często zdarza się przy bad. USG stłuszczenie i torbiele.                                                                      Juras to prawda po kilku latach. choroby trzeba badać cukier, ja już to robię. Co prawda nie mam wysokiego bardzo, ale lekko podwyższony, chociaż nie w każdym badaniu..Imatinib robi swoją krecią robotę ale również dzięki niemu  jesteśmy.       Pozdrawiam serdecznie wszystkich♥️

  • 2 lata temu

    Polineczka ja gdy się dowiedziałam że Tasigna nie działa przeszłam silne załamanie nerwowe i 2 próby samobójcze wylądowałam w klinice psychiatrycznej prywatnie na 3 tyg. Było trochę lepiej ale znowu po paru miesiącach brania leków od psychiatry przytylam 30kg i miałam okropne skutki uboczne musiałam odstawić. Zmienili mi leki i ja czuję że mi nie pomagają. Jest mi ciężko bo zawsze byłam podporą w domu opiekowałam się wszystkimi a teraz nie daje rady a syn i mąż są niepełnosprawni i tym bardziej mi źle. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat