Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4838 odpowiedzi:
  • Bardzo proszę Juras. A'propos jeszcze jedno pewnie przeczytasz na ulotce Debutir, że efektywność leczenia tym lekiem zauważalne są po 3 miesiącach minimum...Jak pisałem wcześniej bardziej powinieneś obserwować się i ewentualnie zmienić nawyki żywieniowe. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

  • Hej ja zauważyłam że mam częste biegunki po owocach pomarańcze mandarynki kiwi toleruje tylko jabłka i banany a poza tym mam częste puste odbijania hematolog nie widzi problemu gastroskopie miałam 2 ostatnia 4 lata temu i też nie wiem czy to z leków z żołądka czy z nie takiej diety... 

  • 2 lata temu

    Witam Pani Jadwigo. Hm..  ja to wszystko znoszę źle I fizycznie i psychicznie. Wyniki też ciagle skaczą a to spadną o 0.5% a za chwilę rosną. Lekarka zastanawiała się znowu nad zmianą leku lub dawki na większą. Meczę się z tymi bólami . I ciagle jestem chora na antybiotykach praktycznie 3tygodnie w miesiącu tu antybiotyk. Bo to zapalenie oskrzeli to zapalenie zatok gardła i ciągle  coś  Dziecko kichnie w domu a ja od razu chora rozłożona.Sama nie wiem co myśleć. Ciężko też jak nie ma z kim pogadać (wymienić się doświadczeniami) co bierze to co ja  bo tu chyba nikt nie jest na Iclusig. Czytałam że pisaliście o stopniu niepełnosprawności. Ja dostałam stopień znaczny i całkowitą niezdolność do pracy. A jak u Pani zdrówko? I u reszty forumowiczów? Pozdrawiam Was ciepło

  • Cześć, ja jestem po covid i wróciła nerwica lękowa, a już było tak „miło”. Mam wrażenie, że mocniej daje w kość głowa niż sama białaczka. Covid przeszłam łagodnie. 

  • 2 lata temu

    Hej Polineczka. Ja covida nie przeszłam ale również choruję na nerwicę lękową oraz mam depresję. Zgodzę się z Tobą ,że to co dzieje się z głową czasem bardziej dokucza niż sama białaczka, choć ona też daje mi popalić. Dużo zdrówka dla Ciebie

  • Dzięki Kadamana❤️ i dla Ciebie zdrówka. 

  • 2 lata temu

    Kadamana , dzięki. Przykre, że nie idzie wszystko tak jak byśmy chciały. Trzeba mieć nadzieję że będzie lepiej. U mnie  narazie wszystko w porządku.Pozdrawiam i zdrowia życzę.

  • 2 lata temu

    Witam. Chciałem zapytać jak u Was kondycja szczególnie wątroby na badaniach USG przy braniu tego leku. Bo mi zawsze wychodzi ogólnie stłuszczenie w jakimś tam stopniu chociaż enzymy wątrobowe narazie wychodzą ok. Moja hematolog stwierdziła że każdy tak ma po paru latach przy tej chorobie i żeby wprowadzać odpowiednią dietę. I żeby obserwować co jakiś czas poziom glukozy czy cholesterol. Bo widzę że to się trochu też podnosi a ruchu to ogólnie to człowiek ma dużo mniej teraz. A nie chce mieć jeszcze dodatkowo cukrzycę i innych dodatkowych chorób. Pozdrawiam i czekam na jakieś opinie bo ostatnio coś mało się udzielacie hehe.

  • 2 lata temu

    Hej. A jaki lek bierzesz? Ja biorę iclusig. U mnie też na usg zawsze wychodzi powiększona wątroba. Ale hematolog nic nie mówiła że źle albo coś. Takie skutki leczenia może. 

  • 2 lata temu

    Hejka Kadamana. Ja biorę od początku choroby tj. od 2013 roku imatynib. Tylko ten lek oryginalnie nazywał się glivec. Od paru lat robią to już polskie firmy z imatynibem też w składzie. Obecnie to biorę nibix ale spotkałem się też z innymi nazwami, chociaż to dalej to samo tak mniej więcej.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat