Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • dziękuje Juras za odpowiedz, czyli trzeba się przyzwyczaić, ja miałam przewlekły ból gardła i laryngolog wyjaśniła mi, ze to może być wynikiem refluksu i tez muszę pamiętać, ze nie tylko puchnie mi twarz ale wszystkie organy dlatego np. chrapie mam chrypę rano itp. Mi imatinib toksycznie działa na krew dopiero 9 mc leczenia a ja co chwile mam zmniejszana dawkę lub odstawiane leki przez co nie udało się osiągnąć odp optymalnej po 6 mc. Ale wierze ze będzie dobrze🙂

  • Witam wszystkich, mam pytanie a'propos szczepionki na COVID-19 a mianowicie noszę mundur i w firmie już robią listy chętnych na szczepienia... kontaktowałem się że swoją hematolożką powiedziała że czekają na wytyczne co i jak że szczepieniem dla chorych na CML...ale powiedziała że warto się zapisać...i tu pytanie macie jakieś swoje zdanie...swoich lekarzy...co zrobicie? Pozdrawiam życząc zdrowia i Wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

  • 3 lata temu
    Ja jakoś na szczęście nie mam żadnych dolegliwości po imatynibie. Biorę tabletkę podczas kolacji i jest ok. Co do szczepień to idę na początku lutego na wizytę, może coś do tego czasu się wyjaśni. Zdrowych, wesołych Świąt i Dosiego Roku.
  • 3 lata temu

    Cześć , czy ktoś z Was przyjmuje Imatynib 600 mg? Czy tylko ja mam taką końską dawkę? Z okazji zbliżających się Świąt , pragnę złożyć Wam życzenia : zdrowia, radości, miłości oraz spokoju... 3 - majcie  się! 

  • helo...no ja 400 raz na dobę...od 3 lat... osiągnąłem MR4...poziom patogenu 0,0086...od początku brałem Nibix, od ostatniej wizyty (1,5 miesiąca) biorę Imatynib Accord... zobaczymy czy rzutować będzie na wyniki...w sumie taka sama substancja czyli Imatynib...a tak nawiasem pytając jest ktoś tu co miał taką samą zmianę??? Pozdrawiam Artur.

  • 3 lata temu

    Arturecki, dają nam to co mają. Imatynib , pod różnymi nazwami , raz  Telux, raz Acord, raz Nibix ( która firma wygra przetarg) . Pozdrawiam 

  • No dobra, dają...mały wpły mamy na to....ale żyję!!! Taka odpowiedź nasuwa mi się...my chorzy jak widzę mamy najmniejszy wpływ ale za to najbardziej wymierne efekty...no cóż... życie!

  • 3 lata temu

    To prawda co mają to dają, ja miałam Nibix, accord, a teraz Aurovitas. Ten ostatni najbardziej toksyczny bo najbardziej go czuje ale nie ma wyjścia trzeba brać co dają. Dajcie znać co u Was ze szczepieniami na Covid, co mówią wam hematolodzy. Kochani wszystkiego najlepszego, zdrowia i radości z okazji Świąt Bożego Narodzenia i lepszego Nowego Roku. ♥️♥️

  • 3 lata temu

    Tatka a czemu taka duża dawka, czy morfologia czy molekularne wyniki masz nie bardzo. Pozdrawiam ♥️

  • 3 lata temu

    Molekularne , stanęły w miejscu po 9 miesiącach brania dawki 400 mg, morfologia do tej pory ok i wszystko inne. Jestem na dawce 600 mg od sierpnia, teraz w styczniu badania i zobaczymy ... może zmienią mi lek? Zdrowia życzę



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat