Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4834 odpowiedzi:
  • BasiaM zapytam moja Panią hematolog o taki zestaw, bo sama z siebie nic nie proponuje, a czytałam dużo o tym, ze my zgłasza powinnismy D3 łykać. Ja tez robiłam przeciwciała 3 tyg po przebytym „przeziębieniu” i kontakcie z zakażonym i wyszło IGM - wykryto IGG- nie wiec wg. Testu byłam w trakcie choroby lub na początku, brak objawów. Podobno te testy są mało wiarygodne .

  • 3 lata temu
    Polineczka - szkoda kasy na te badania....
  • 3 lata temu

    Witam wszystkich, chcę się podzielić informacją że wynik z badań molekularnych to 0,0032. Jest ok. Pozdrawiam ♥️

  • Jadwigap super gratulacje to wynik marzenie 🙂 Czy miałaś propozycje odstawienia leków po tylu latach? Czy chciałabyś odstawić czy wolisz nie ryzykować? 

  • 3 lata temu
    mam pytanko- byłam u ortopedy i lekarz dał mi skierowanie na ultradźwięki, elektroterapię, diadynamikę i masaże. Mówiłam mu że choruję na białaczkę. Chyba nie mogę mieć tych wszystkich zabiegów?
  • 3 lata temu

    Polineczka gdy brałam glivec to miałam 0,00 a przy generykach trochę wyżej. Jeśli chodzi o odstawienie leków to propozycji konkretnej nie miałam. Ja biorę mniejszą dawkę imatynibu bo 300 mg. Oczywiście rozmawiałam kiedyś z dr o odstawieniu ale u nas jeszcze nie bylo takiej wiedzy na temat odstawienia i strach co wtedy jak choroba wróci z podwojoną siłą i tak zostało do dziś. Narazie jest ok. Oby przetrwać ten Covid to będzie dobrze. Pozdrawiam, życzę zdrówka i miłych rodzinnych świąt♥️

  • Moje wyniki z ostatniego roku po kolei...: 0,0079, 0,0086, 0,0044, 0,0037, 0,0087...podobno te wahania to błąd statystyczny? Ktoś miał taką sytuację? Pozdrawiam Artur.

  • 3 lata temu
    Arturecki - ja miałam 0,035, a za 3 mies. 0,0038
  • Witam wszystkich mi na ostatniej wizycie moja Pani dr powiedziała że my ludzie z CML jesteśmy zaliczani do grupy ludzi zdrowych nie znajdujemy się grupie ryzyka w związku z Covidem. Troszkę mnie to poirytowalo. Wspomniała że taka informację otrzymała na jakimś szkoleniu czy sympozjum. Jaka jest wasza siedzące i opinia na ten temat. Mi badania wyszły 0,0000 a ostatnio miałem 0,0025 więc super. Pozdrawiam

  • 3 lata temu
    Kosma1985 - coś w tym musi być... moja mama miała covid, a ja byłam z nią 24 godziny na dobę i nic mnie nie wzięło.... Ech... My to wogole jesteśmy okazami zdrowia jak nam się wyniki poprawią i nie mamy prawa się skarżyć na nic .... Gratuluję super wyników!!!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat