Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    Hanasz ja bylam u okulisty prywatnie bo na fundusz to za rok. 2 grudnia ide na kontrole. Przy zapaleniach to tylko antybiotyk. Po za tym chce Ci powiedziec, ze przy tych lekach na pbs oczy tez sie wysuszaja i moze powstac zespol suchego oka, ale moze to nas nie bedzie dptyczyc. Zdrowka zycze.
  • 4 lata temu

    Jadwiga  przy wirusowym zapaleniu spojówek mogą pomoc krople i problemu można pozbyć się szybko ale jak jest bakteryjne to musi być antybiotyk i trwa to dłużej. Ja moja hematolog prosiłam o antybiotyk bo męczy mnie to od dawna dlatego radzę Tobie żebyś też poprosiła o antybiotyk. Krople bez recepty na suche oko nie dadzą rady i będziesz się męczyć.

  • 4 lata temu

    Jadwiga czy masz krople i maść? Jeśli tak to krople bierze się 3x dziennie a maść na noc przy czym trzeba uważać aby nie dotykać zakazonego oka końcówką aplikatora a maść nakładać jeden palec do jednego oka,bo przenosi się dziadostwo. U mnie na drugi dzień było już lepiej. Powodzenia 🙂

  • 4 lata temu

    Hanasz ja mam maść floxal 2x dz, Dicloabak i Corneregel. Wiem o tych obostrzeniach przy stosowaniu, ale dziesiaj dotknęłam ręki. Trudno, w marketach więcej zarazkow i trzeba żyć, im więcej się dmucha tym gorzej. Ja przez swój okres choroby mam to pierwszy raz chociaż taki dyskomfort w postaci jakby przeszkody pod powieka już miałam. Wówczas pomogly mi krople na zmęczone oczy bez recepty. Będzie dobrze, głowa do góry. Pozdrawiam 🙂 ❤️ 

  • 4 lata temu

    Basiu co nie masz czasu teraz, się nie odzywasz. Chyba tak Ciebie bardzo dziecko nie absorbuje. Pozdrawiam 🙂 4 zadzwonię. 

  • 4 lata temu

    Jadziu, tak ten mały kordupelek mnie bardzo absorbuje.... Teraz jak nie pracuję to mam jakby mniej czasu 😜 ha,ha,ha.... Mam już całą rękę pogryzioną do krwi ok, czekam na telefon...u mnie wynik z krwi się pogorszył. Mam 23.8 neutrofili w rozmazie, eozynofili mam 9.2 , limfocyty 58.7 a monocyty 8.3 wszystko nie w normie 

    Cały czas mam bolesne dziąsła. Bcr Abl z sierpnia 0,02.

    Pozdrowionka dla wszystkich ❤️❤️❤️

  • 4 lata temu

    Basiu jak bolą Cię dziąsła to idź do dentysty. Wynikami się mocno nie martw bo napewno jest przejściowe. Pozdrawiam, trzymaj się. 

  • 4 lata temu
    Jadziu - przy neutropenii bolą dziąsła już kiedyś tak miałam... robią się ranki i boli przy jedzeniu i myciu zębów
  • 4 lata temu

    Basiu masz rację, ja juz zapomniałam a miałam takie sytuacje na początku brania Glivecu. Pozdrawiam

    NALA co u Ciebie? Obiecałas się odzywać. 😍

  • 4 lata temu
    Witajcie kochani, wow ostałam Ironwomenką :) jestem zaszczycona!!!!!!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat