Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4835 odpowiedzi:
  • Przewlekła białaczka szpikowa to 1 faza Białaczki Szpikowej i nie ma w niej już żadnych innych faz. Wg mojej wiedzy

  • Tak mnie kiedyś zastanawiała jedna rzecz co z tymi wszystkimi osobami które się udzielały na początku tego wątku na forum tzn 8 lat temu. Jak się mają jak wygląda leczenie i czy żyją!

  • 4 lata temu

    Kosma ja żyję 22 lata i mam się dobrze. Ty również myśl pozytywnie i będzie ok.Bialaczek jest kilka rodzajów, ale przewlekla jest łagodniejsza, samo słowo przewlekła ma znaczenie. Nie wiem dlaczego ten chory chce za granicę, może tam będzie robił przeszczep szpiku. My niestety mamy to co mamy. Pozdrawiam i życzę zdrówka ♥️ ☺️ 

  • 4 lata temu
    Kosma zobacz ten link: http://korona-kielce.pl/artykuly/2018/52133-licytowalismy-dla-adama/ On "chciałby" się leczyć za granicą.... nie wiem co o tym sądzić... ja też bym chciała wiele rzeczy, ale ja nie umiem "prosić"... trzeba najpierw wykorzystać szanse u nas.... nie wiem czy mam prawo się tak wypowiadać, bo nie znam do końca z jakimi problemami zmaga się ten chłopak. Ale pracuję w instytucji finansowej i dwóch moich klientów zmarło na białaczkę szpikową, a leczyli się kilka lat...
  • Jadwigap chodzi mi o osoby które udzielały się na forum 7,8 lat temu. Teraz to praktycznie te same osoby piszą i co jakiś czas pojawiają się nowe białe osoby. 

  • BasiaM po pierwsze On choruję na to co my, problem tkwi w tym że nie ma czegoś takiego jak Przewlekła Białaczka Szpikowa Nowotwór Złośliwy Krwi, Przyjmuje codziennie Chemioterapię przecież On korzysta z leczenia w formie tabsów tic taców które my przyjmujemy. 

  • 4 lata temu

    Kosma nie wiem do końca o co Ci chodzi. PBS to jest nowotwór krwi. To w końcu czym on się leczy, i czego oczekuję. U nas w Polsce mamy to co mamy. A jeśli chodzi o wpisy to nie każdy chce się dzielić swoimi problemami. Napewno dużo chorych początkujących czyta nasze posty. Pozdrawiam serdecznie 👍 

  • 4 lata temu
    Kosma- wg, mojej wiedzy, a czytam bez przerwy, to przewlekła bialaczka szpikowa ma 3 fazy. U nas na szczęście zdiagnozowano białaczkę w tej pierwszej fazie, która przy dobrym leczeniu dobrze rokuje. Ale są pacjenci, którzy w momencie diagnozy są już w 2 fazie . A jeśli na kogoś nie działają leki to przechodzi w pewnym momencie do 3 fazy podobnej do ostrej białaczki.
  • 4 lata temu
    a co do tego gościa z linku - to tak już jest, że ludzie nie mają pojęcia co to jest białaczka i jak się ją leczy i niektórzy to wykorzystują.
  • 4 lata temu
    no ale jak by nie było to jest to nowotwór i bierzemy chemię do końca życia (jak na razie)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat