Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

13 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4844 odpowiedzi:
  • 4 lata temu
    BasiuM - co do opalania, no każdy lekarz ma swoje ale...... oszaleć idzie...... Mi lekarka całkowicie zabroniła się opalać. I przez lata bardzo się słuchałam. Ale już mi bardzo słońca brakuje i ......od jakieś 3 lat pozwalam sobie w lecie tak od godz 17 i mam to już kompletnie gdzieś. A zabroniła mi bo coś mówiła o reakcjach chemicznych...... słońce i chemia .... ale nie pamiętam już co dokładnie mówiła
  • 4 lata temu

    nala123 dziękuję kochana za miłe słowa 😍. No ja cieszę się  bardzo z wyników. Teraz w lipcu miną 3 lata jak choruje. Na początku różnie było z tymi wynikami. Pozdrawiam Cię  serdecznie. Dużo,  dużo  zdrówka Ci życzę .😍🙂

    Jeśli chodzi o opalanie to ja unikam słońca w bardzo upalne dni. Mi hematolog mówił, żeby uważać na słońce.  . Ale tak ogólnie to nie jestem fanką  mocnego opalania. 

    Jadzia, Basia pozdrawiam Was również serdecznie😍

  • 4 lata temu

    Moja koleżanka  żartuje ze mnie, że ja taka nie opalona jestem.  Że taka biala🙂 No cóż nie musi wiedzieć, że choruje i nie mogę być na słońcu.  A ja ją zbywam i mówię , że mam alergię  na slonce😁

  • 4 lata temu

    Dorota dzięki za pamięć, ja mam podobny wynik0, 0032..Obecnie biorę imatinib accord w dawce 300.Mnie ostatnio pocieszyla znajoma lekarka, że na białaczkę można chorować baaaardzo długo o ile jest przewlekła. Także trzymam się tej wersji, czego Wam wszystkim życzę. ❤️❤️❤️❤️

  • 4 lata temu
    Nala, Dorota Jadzia - dzięki za odpowiedź :)..byłam nad naszym morzem i nie chdziłam na plażę a słońce mnie i tak złapało... mam nadzieję, że mi to nie zaszkodzi.... pozdrowionka dla Was i zdrówka.... pa,pa
  • 4 lata temu
    Dorota52 - alergia na słońce, dobre, dobre :) ale fakt - białaski z nas. Ja sobie kupiłam samoopalacz ale jakiś dziwny i tak mocno mnie "opalił" że byłam pomarańczowa na twarzy. Za to na nogach wyglądał na brązowy. Do tego olejek z drobinkami złota i wyglądam na zdrową haha. Trzeba sobie jakoś radzić.
  • 4 lata temu
    Jadziu - piękny wynik!! Choroba jest w bardzo bardzo szczątkowej postaci, jakby jej nie było! I to jest piękne!!!! Póki stawiamy sobie cele to nic nam nie grozi. Jakie to uczucie mieć świadomość, że jest się w sumie zdrową????
  • 4 lata temu
    BasiuM - zazdroszę pobytu nad morzem. Spacer po piasku i fale które zalewają stópki. Piękne to czasy!!! Nad morzem jest wiatr i zawsze mi się niezbyt dobrze oddychało, więc boję się teraz jechać. Na pewno nic Ci nie zaszkodzi taka dawka słońca. Na pewno nie leżałaś plackiem na plaży, więc będzie dobrze. Ja u ubiegłym roku siedziałam na plaży pod drzewem, spaliłam noge i nic mi nie było, więc i u Ciebie nic nie będzie :) Uściski serdeczne
  • 4 lata temu
    Moje wyniki oststnio się troszeczkę podniosły. Miałam 0,027 a kwartał temu 0,043. Nie ukrywam, że popsuło mi to humor. Mam zrobić badania wcześniej niż za kwartał. Obecnie jem 2 tabletki tasigmy. Jeśli musiałabym jeść 3 tabl dziennie (jak parę lat temu) to ciśnienie w płucach zacznie mi galopem wzrastać jak kiedyś. Powiem Wam, że tym razem bardzo się boje wyników.
  • 4 lata temu
    Nala - a czy wyniki 0,02 0,2 0,03 - tez są nie za dobre? Takie miałam p kolei co 3 mies.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat