Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić??

14 lat temu
Moja diagnoza: przewlekła białaczka szpikowa - faza przewlekła. Rozpocząłęm miesiąc temu terapię lekiem Glivec. Ciekaw jestem jak długo udaje mu się blokować rozwój choroby. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, życzę zdrowia i uśmiechu:) Pozdrawiam dareks@orange.pl
4850 odpowiedzi:
  • Nala Ty wredoto jedna 😊. Spoko dolegliwości każdego dnia są mniejsze, czyli luzik kiedyś przejdzie albo się przyzwyczaję.  

    Co do suchej skóry swędzenia czy wysypki to nie wiem bo nie miałem,  ja zresztą z natury mam dobre smarowanie więc to mi nie grozi nawet po lekach.  

    Ale tak uczucie stanu podgoraczkowego to chyba norma,  zależy w jakim nasileniu. Basia ja na początku zawsze czuję się jak przy średniej grypie, ale nie na tyle żeby odbieralo mi siły.  Przykro mi że się tak męczysz, nie potrafię Ci pomóc.  Wiem że jak są ciężkie skutki uboczne lekarze na krótko odstawiaja lek by znów wrócić, przy bardzo ciężkich zmieniają.  Musisz sama ocenić jak bardzo jest to dla Ciebie trudne, jeśli jesteś w stanie wytrzymać to wiedz że zupełnie bez dolegliwości w początkowej fazie rzadko się zdarza.  Więc trzymamy kciuki.  😊

  • 6 lat temu

    dzięki Nala...... dzięki Misiek 🙂🙂

  • Nala z siemieniem lnianym to masz rację, o ile za dużo i gęste to nie wskazane bo można zakleic żołądek. Nie mniej jednak jest ono bardzo dobrą ochrona przewodu pokarmowego. Ja tyle lat stosuje, przeważnie dosypuje łyżkę do płatków czy kaszy jaglanej, dodaje jeszcze jabłko a po ugotowaniu łyżkę miodu. Gotuje oczywiście to na wodzie.Jednak najlepiej się czuje jak lek popije kompotem z jabłek. No idzie wiosna, będzie lepiej. Pozdrawiam wszystkich serdecznie 😗

  • Misiek..... to z czystej troski 😊 Nie można tak walić prosto z mostu. Po co sugerować. Poza tym skutki uboczne dotyczyły mojej osoby, co nie oznacza, że coś się z Tobą będzie działo.

  • K5555 - ja zmieniłam swoją dietę. Dbałam o natłuszczenie organizmu od środka. Mówie oczywiście o dobrych tłuszczach. Lekkie sałatki z dużą ilością oliwy, do zupy wlewałam olej lniany lub olej z pestek dyni. Do tego  chrupałam orzechy włoskie i pestki dyni. Pomagało.

  • 6 lat temu

    Nala123 - Wielkie dzięki Nala za sprawdzone rady.Spróbuję też zmienić swoją dietę jak piszesz.                                                                                                         Dużo , dużo zdrówka Ci życzę .

  • K5555 - cała przyjemność po mojej stronie :) po ponad 11 latach choroby ma się swoje patenty :)

  • 6 lat temu

    Hej....  czy ktoś mi powie po jakim czasie przestaną mi puchnąć oczy... wyglądam jak słoń z tymi opadającymi powiekami.... ja pracuję z klientami i wstydzę się swojego wyglądu... żadne okłady nie pomagają, nawet maska żelowa z lodówki nic nie daje....😪

  • BasiuM - niestety ale okłady nie pomogą :( rozumiem Cię - ja wyglądałam jak chomik, jak pijaczki na osiedledlu :(  wstydziłam się.

    Mi się po prostu odkładała woda, i po długiej walce lekarz zgodził się na leki moczopędne. Pomogło.

  • 6 lat temu

    Dzięki Nala ... ha,ha, ja wyglądam jakbym dostała w limo... nie dość że górne powieki opuchnięte i opadające to jeszcze piękne poduszeczki pod oczami, które widzę w oczach... ech...... w piątek idę do hematologa i poproszę może o jakieś lekarstwo....



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat